Reklam
Reklam


Sınav Anında…

Sınav Anında…

Bildiğiniz üzere tarihi güncellenen 2018 DGS sınavı, 21 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Sınava 3 aydan kısa bir süre kalmışken sınav anına dair bazı küçük taktikleri ve hatırlatmaları sizlerle paylaşmak istedik.

  1. Sorularla cebelleşmeyin. Sınav dönemlerinin olmazsa olmaz hatırlatmasıdır bu. Bizzat deneyimlemiş biri olarak da size ilk tavsiyem bu olacaktır. Soruların üzerinde fazla durmayın. Yapamadığınızı geçin. Turlama yöntemini kullanın.
  2. Önce soruyu okuyun! Özellikle paragraf sorularında okumaya en yukarıdan başlarsanız, soruyu okuduktan sonra tekrar başa dönmeniz gerekebilir. Bu yüzden önce soruyu okuyun. Ondan sonra soruya göre seçenekleri ya da soruyu okumayı seçebilirsiniz.
  3. Her şeyi okuyun. Bazen soruyu çözemememizin asıl nedeni soruyu tam okumamamızdır. Eksik bilgiyle soruyu çözmek de pek mümkün değildir. O yüzden sorunun tamamını okuyun, tüm bilgileri sindirin.
  4. Olumsuz ifadelere dikkat! Ayrıntılar çok önemli. Altı çizili veya olumsuz ifadelere, parantez içi bilgilere dikkat edin.
  5. Zamana dikkat! Denemelerde planladığınız zaman planının ötesine fazla geçmeyin (eğer yapmadıysanız yapmakta yarar var.) Sınav anı etkenlerinden dolayı tam o planı tutturamazsanız da endişelenmeyin, fazla ötesine geçmemeye çalışın.
  6. Optiği sona bırakmayın. Size tavsiyemiz sayfa sayfa kodlamanız olacaktır. İleri ki günlerde bu konuyla ilgili yeni bir yazı yayınlayacağız fakat ne yapmamanız gerektiğini söyleyelim, kodlama kısmını en son yapmayın!

Sınav öncesi bu dönemde morale, motivasyona ihtiyacınız varsa Başarı Öyküleri kategorisine bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Sınava hazırlığınızda Dgsli.Org olarak hepinize başarılar diliyoruz.

*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. “www.dgsli.org“ biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

ankara lazer epilasyon