Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 2001

Telefon: +90 232 279 25 25

Faks: +90 232 279 26 26

Internet: www.izmirekonomi.edu.tr

Adres: İzmir Ekonomi Üniversitesi Sakarya Caddesi No:156 35330 Balçova -İzmir

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim: Sakarya Caddesi No: 156  35 330 Balçova-İZMİR

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte (fen, mimarlık ve mühendislik fakülteleri) bulunuyor.

Barınma: Kız ve erkek öğrenci olmak üzere 200 kapasiteli öğrenci yurdu bulunuyor.

Burs:

Öğrenim Ücreti Bursu: ÖSYS kılavuzunda belirtilen “Burslu” kontenjanından yerleştirilen öğrenciler ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne yerleştirildiği puan türünde ülke genelindeki sıralamada ilk 3000 içinde yer alan öğrencilere verilir.

Başarı Bursu: İngilizce hazırlık programı dışında kayıtlı olduğu öğretim programında genel not ortalaması 3.50 ve daha yukarı olan öğrenciler içinden belirlenen kontenjan dahilinde öncelik sırasına göre verilir.

Genel Bilgi: Üniversite, İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kuruldu. Üniversite, lisans öğrencilerine birinci sınıfa başladıklarında diz üstü bilgisayarı ücretsiz olarak veriyor. State University of New York, New Paltz ile üniversite arasında uluslararası Ortak İşletme Lisans programı başlıyor. ÖSYM kılavuzunda yer alacak bu program sayesinde öğrenciler güz ve bahar dönemlerini İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde, yaz dönemlerini New Paltz’da geçirerek 3 yılda üniversiteden mezun olacaklar ve hem İEÜ İşletme Lisans diplomasına hem de SUNY New Paltz diplomasına sahip olacaklar.

Üniversite, öğrencilerine üniversite içinde fakülte, yüksekokul ve bölümler arasında yatay geçiş yapma, bölümü değiştirme olanağı da veriyor. Lisans programlarını başarıyla yürüten öğrencilerin aynı zamanda ikinci bir dalda lisans diploması almak üzere öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla çift anadal programı uygulanıyor. Üniversitede Avrupa Birliği’nden yelkene, yogadan halk oyunlarına kadar kurulan pek çok kulüp öğrencilerin sosyal yanlarının gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Üniversitenin yabancı dili İngilizce. Ayrıca öğrencilere birinci sınıftan itibaren İtalyanca, Fransızca ve Rusca derslerinden biri ikinci yabancı dil olarak veriliyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Değerli Öğrenciler, Türkiye’nin en saygın kurumlarından İzmir Ticaret Odası’nın girişimleriyle İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından İzmir iş dünyasının güçlü desteği ile kurulan üniversitemiz, sizleri başarıya ulaştırmak yönünde en üst seviyede kaliteli eğitim-öğretim veren bir kurumdur.

Balçova Kampusu’muzda sizlere sunduğumuz çağdaş imkanları yakından görme fırsatı bulacaksınız. Üniversitemizi ziyaret edin. Gelin, kendimizi daha yakından tanıtalım. Geleceğin yükselen değerlerini birlikte Üniversitemizde yaratalım.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ