Reklam
Reklam


Sınavdan Önce Lütfen Okuyun

  • 8.874 kez görüntülendi.
Sınavdan Önce Lütfen Okuyun

Dikey Geçiş Sınavı DGS 30 Haziran saat 10:15’de ve 150 dakika sürecek. Sınava 15 dk önceden giriş yapmanız gerekmektedir. 10:00’dan sonra gelenler sınava alınmayacaktır. Yine de 1 saat öncesinden sınav yerinizde bulunmanızda fayda var.

Öncelikle herkese başarılar diler ve bir kaç ufak tavsiyede bulunmak isteriz.

Gerek Dgsli.org’a gelen, gerek facebook sayfamıza gelen bir çok mesajda endişe ve korku hisseden üyelerimizi gördük. Dün akşam forum bölümünden bir arkadaşımız mesaj göndermiş.(Bu arada Forum sitemiz mobil olarak güncellendi. Burdan ulaşabilirsiniz.) “Çok korkuyorum ya başarısız olursam? Ne yaparım” diye yazmış…

Öncelikle şunu belirtelim. Bu sadece basit bir sınav. Belkide ÖSYM’nin yaptığı sınavlar arasında en kolayı. Ama kolay olması veya zor olması mesele değil. Mesele bu sizin hayatınızın dönüm noktası yada olmazsa olmazı bir sınav değil. Bu sınav her sene tekrar tekrar yapılıyor. Ve bir çok aday her sene sınavlara giriyor. Sonuç ne olursa olsun ister kazanın ister kazanamayın ama bunun sizden değerli olmadığını lütfen unutmayın.

Endişeye gerek yok arkadaşlar. Sonuçta hepiniz üniversite mezunu arkadaşlarsınız. Bu sınav herşey değil. Sadece bir kapı. Bu kapı olmazsa başka kapılar açılır. Bu basamağı atlarsanız belki daha iyi şeyler olacak ama bu basamağı geçemezseniz kötü şeylerde olmayacak. Onun için rahat olun. Korkuya yada acaba yapamazsam fikrinden kurtulup rahatlamaya çalışın. Yarın ki sınavdan sonra kurtulacaksınız böyle bakın ?Girin ve o sorulara gününü gösterin! 🙂 Unutmayın ve Sınava hazırlık süreci olsun, sınav zamanı olsun bilin ki Dgsli.org olarak hep yanınızdayız.

Dgsli.Org ve Dgsli.Com ailesi olarak ufak bir kaç tavsiyemiz var;

  • Bu akşam fazla ağır yemeklerden kaçının. Midenizi rahatsız edecek yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
  • Genelde akşamları ne yemek yiyorsanız onlardan yiyin. (anneler sınav akşamı olduğu için ekstra şeyler yapabiliyor çünkü ? kendimden biliyorum…)
  • Zihninizi dinlendirin. Fazla tartışma programı veya sizi üzecek olaylardan uzak durmaya çalışın.
  • Geçmişi düşünüp, kendinizi suçlayıp bunu da yapsaydım gibi düşüncelerden uzak durun.
  • Kazanacağınız okulun kayıt günün düşünün.
  • Kendinizi şartlamayın. Sizden değerli bir sınav olmadığını unutmayın.
  • Akşam erken uyumaya dikkat edin.

Sınava giderken sınav giriş belgeniz ve nüfus cüzdanınız yanınızda olsun mutlaka.  Yanınızda metal hiç bir şey bulunmasın. Bozuk para dahi alınmıyor. Ambalajı çıkarılmış suya izin veriliyor sadece. Kalem, silgi gibi gereçler sınav salonunda sizlere verilecektir.

Sınavdan önce kafa dağıtmak ve diğer adaylarla sohbet etmek için; yenilenerek mobil görünümüne kavuşan forum sayfamızdaki sohbet bölümüne BURADAN ulaşabilirsiniz.  Ayrıca sınavdan sonra Dgsli.org/forum , facebook, twitter , instagram hesabımızda sınavı değerlendirip, görüş alışverişi yapacağız. Sınavdan hemen sonra da bekliyoruz.

Bizler elimizden geldiğince sizlere yol göstermeye çalıştık. 6 sene önce “En güncel DGS Portalı” sloganıyla çıktık ve bu sloganın hakkını vererek 12 ay boyunca aktif olarak hizmet veren tek site olduk. Bunu yaparken sizlerin desteğini aldık. Biz dershane yada yayınevi değil, sizin gibi DGSli öğrencilerden oluşan gönüllü bir gurubumuz. Tek karımız sizlerin sevgisi ve duası..  Emek verdiniz, çalıştınız ,bazı şeylerden ödün verdiniz. Umarız bu çabalarınızın karşılığını yarın ki sınavda alırsınız. Allah gönlünüze göre versin. Unutmayın Dgsli.Org ailesi her zaman yanınızda ve sizin haklarınızı savunmaya devam edecektir. Başarılar….

Sınav Giriş Belgenizi Görüntülemek için Tıklayınız.

DGS FORUM

2018 DGS TABAN PUANLARI

2019 DGS Sayısal Soru Tartışmaları

2019 DGS Sözel Soru Tartışmaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ