Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 03.07.1992

Telefon: 0 474 242 68 00/ (7 hat)

Faks: 0 474 242 68 47

Internet: www.kafkas.edu.tr

Adres: Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü Paşaçayırı 36300 KARS

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite 4 541 dekar alana kurulmuş durumda. 15 000 m2 kapalı alan var.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte, 2 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 2 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Öğrencilerin tamamı Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı yurtlarda barınabiliyor.

Beslenme: Öğrenciler ve personel öğle yemeğinden az bir ücret karşılığı yararlanabiliyor.

Teknoloji: internet bağlantısı gerçekleştirilen Bilgi-işlem Merkezi?nde üniversitenin ihtiyacı olan yazılım hizmetleri veriliyor. Ayrıca laboratuvar imkanları öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde.

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin Sağlık Merkezi?nde 1 uzman doktor, 1 diş hekimi ve 4 hemşire öğrencilere yardımcı oluyor.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne ait Kars Yurt-Kur Müdürlüğü’nce karşılanıyor.

Genel Bilgi: Kafkas Üniversitesi 1992 yılında kuruldu. Öğretim dili Fen – Edebiyat Fakültesi’ndeki İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde İngilizce, diğer fakülte ve bölümlerde Türkçe. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü için bir yıl süreli zorunlu İngilizce hazırlık programı uygulanır. İngilizce yeterlik sınavını aşanlar doğrudan birinci sınıfa başlar.

Üniversitede öğrenci kulüp ve toplulukları kültürel etkinliklerini şu birimlerde sürdürüyor:

“Tiyatro, felsefe, resim, müzik, şiir, gezi kulüpleri. Halk oyunları topluluğu.” Üniversitenin bir kapalı spor salonu bulunuyor. Sağlık hizmetleri, üniversitenin şehir merkezinde bulunan Mediko – Sosyal Merkezi’nde ve diş kliniğinde veriliyor. Sağlık hizmetlerinde bir uzman doktor, bir diş doktoru ve üç hemşire görev yapıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Kafkas Üniversitesi öğrencileri çağdaş bir eğitim eğitimin gereği olan teknolojik alt yapıya sahip, labratuvar, bilgisayar ve diğer teknik donanımlardan yararlanma açısından yeterli olanaklara sahiptirler. Sosyal ve kültürel etkinliklerle içice olan öğrencilerimi, üniversitemizde beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarda da sorun yaşamamaktadır. Öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz olarak bizler Kafkas Üniversiteli olmaktan gurur duyuyoruz”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ