Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1996

Telefon: 0 216 578 00 00

Faks: 0 216 578 02 44

Internet: www.yeditepe.edu.tr

Adres: Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi Kayışdağı Cad. 34755 Kayışdağı -İstanbul

Öğrenim Dili: İngilizce (İşletme Almanca, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Fransızca, Sanat ve Tasarımı Bölümü İtalyanca)

Yerleşim: 125 bin m2 alan üzerine kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 8 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul ve 4 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Yemekhane ve kantinlerde aynı anda 3 000 kişiye hizmet veren 4 restoran ve 7 kantin var.

Teknoloji: 32 tane bilgisayar laboratuvarı var.

Sağlık hizmetleri: Mediko ? Sosyal Merkezi?nde yeterli seviyede sağlık personeliyle hizmet veriliyor.

Barınma: Üniversitenin otel olanakları bulunuyor. Kız ve erkek 1600 öğrenciye hizmet veriliyor.

Burs:

Üniversiteye Giriş Başarı Bursu: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her yıl yapılan Üniversiteye Giriş Sınavı’nda, ÖSS kılavuzunda yer alan burslu kontenjanından üniversitemizi kazanlara verilir. Bu burs eğitim öğretim ücretinin tamamını kapsar.

Üniversite İçi Başarı Bursu: İlgili bölümlerde en az iki yarıyıl devam eden ve bölümlerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere verilir.

Spor Bursu: Spor takımlarına seçilen ya da ilgi duyduğu ferdi sporda kayıtlı olduğu dönemde Milli Takıma çağrılmış öğrencilere verilir.

Eğitime devam destek bursu: İSTEK Vakfı Liselerinden en az üç yıl okuyup mezun olan ve üniversitemize girmeye hak kazanmış öğrencilere verilir.

Genel Bilgi: Üniversite İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kuruldu. Lisans eğitimini 10 fakülte, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksek Okulu’ndaki 47 değişik programda yürüten üniversite lisans eğitimini Kayışdağı’nda ve Göztepe’de veriyor.

Eğitim dili genel olarak İngilizce olan üniversitede ayrıca Fransızca, Almanca ve İtalyanca eğitim yapan programlara da yer veriliyor. Yabancı dil düzeyi yeterli olmayan öğrenciler yabancı dil hazırlık programına devam ediyor.

Üniversitede kredi sistemi uygulanıyor. Buna göre her programın belirlediği zorunlu ve seçmeli derslerin karşılığı olan toplam kredi ile öğrenciler diploma almaya hak kazanır.

Öğrenciler ana lisans programlarına ek olarak ikinci bir dalda lisans diploması alma ya da bir yandal programında öğrenim görme fırsatına sahipler. Yeditepe lisans öğrencileri istedikleri ve gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde çift Anadal ve yandal programlarına girebilmekte, böylece kendi lisans programlarına ek olarak diğer alanlarda da eğitim yapma olanağı bulabilmekte.

Öğrenci dekanlığına bağlı olarak çalışan, faaliyetleri ve çeşitleri giderek artan öğrenci kulüplerinden bazıları ise şöyle: Antropoloji, tarih, mizah, güzel sanatlar, girişimcilik, hipokrat.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Cumhuriyetimizin 81’nci yılında Yeditepe Üniversitesi olarak gururluyuz. Çünkü üniversitemiz, Cumhuriyetimizin yüksek öğreniminde “Atatürk Rönesanssını devam ettiren bir Üniversite” olarak Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yerini aldı. Üniversitemiz 10 fakülte ve bir yüksekokulda, 52 lisans ve beş lisanüstü enstitüsündeki 35 daldaki programı ile eğitim vermektedir. 8 yıl gibi kısa bir geçmişte bir vakıf üniversitesi olarak bu denli hızlı, ancak sağlam gelişmenin gücünü, Atatürk’ün gösterdiği yolda gitmekten aldık, almaya devam ediyoruz. Gençlerimizi, kendi kimliğimizi kaybetmeden, taklitçilik yapmadan, başı dik, ezbercilikten uzak, düşünen, soran, sorgulayan, araştıran, yorumlayan ve dünya görüşü olan bir gençlik olarak yetiştiriyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ