Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Özel

Kuruluş Tarihi: 1988

Telefon: 0 392 223 64 64

Faks: 0 392 223 64 61

Internet: www.neu.edu.tr

Adres: Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa KKTC

Öğrenim Dili: İngilizce – Türkçe

Yerleşim: Şehir merkezine 10 dakika uzaklıkta 350 dönümlük arazi üzerine kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 8 fakülte, 2 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 5 araştırma merkezi var.

Beslenme: Merkezi kafeterya, öğrencilerin kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ihtiyacını karşılayabilecek şekilde. Her gün 2 000 kişiye hizmet verebilecek bir yapıya sahip. Ayrıca her bölümün kantini var.

Teknoloji: Öğrencilere 16 eğitim ve araştırma laboratuvarı hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri: Sağlıkla ilgili problemlerde üniversitenin anlaşmalı olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi yardımcı oluyor.

Barınma: Üniversite kampusünde ikisi kız, ikisi erkek olmak üzere toplam 800 kapasiteli yurdu bulunuyor.

Burs: Kontenjan, ÖSYM, KKTC adaylarına tahsis burs, üçüncü ülke öğrenci bursu ile başarı ve sporcu bursu veriliyor.

Genel Bilgi: Yakın Doğu Üniversitesi akademik çalışmalar yanında gençleri sosyal ve kültürel alanlarda birleştirmek için, kültürel etkinliklere büyük önem veriyor. Bu çerçevede kampus alanı içinde bulunan kültür merkezinde konferans, sergi, konser ve sinema etkinliklerinin yanında uluslararası kongreler düzenliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin 40’aü yakın ülkeden öğrencisi var. Akademik yıl, kayıtlar ve sınavlar dahil olmak üzere her biri asgari 16 haftadan oluşan güz ve bahar yarı yıllarından oluşuyor. Yaz döneminde yapılan 8 haftalık eğitimle başarılı öğrencilere daha kısa sürede mezun olma imkanı verilirken, başarısız dersleri bulunan öğrencilere de yeni bir olanak tanınıyor.

Çağdaş eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına göre donatılan üniversite kütüphanesi her konuda araştırma yapmak isteyen öğrenci ve öğretim elemanlarının hizmetinde.

Bilimsel ve teknolojik araştırmalardaki son gelişmeleri yakından izleyen üniversitenin değişik bölümlerinde eğitim ve araştırma laboratuvarları da var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar burak karayel dedi ki:

    Yakındoğu kesinlikle pişmanlıktır iyi düşünün öyle hareket edin

BİR YORUM YAZ