Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 20 Temmuz 1982

Telefon: +90 232 498 50 50 – 51

Faks: +90 232 464 81 35

Internet: www.deu.edu.tr

Adres: Dokuz Eylül Ünv. Rektörlüğü, Cumhuriyet Bulvarı No:44 35210 Alsancak İzmir

Öğrenim Dili: Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Bünyesinde 10 fakülte, 9 yüksekokul, 1 konservatuar, 10 enstitü, 11 araştırma ve uygulama merkezi bulunduruyor.

Barınma: Buca Eğitim Fakültesinde yer alan 552 kişi kapasiteli kız yurdu, Yurt-Kur?a ait İnciraltı, Bornava ve Buca?daki yurtlarda öğrenciler barınabiliyor.

Beslenme: Üniversitenin tüm fakülte ve yüksekokullarında öğrencilere tabldot olarak yemek veriliyor.

Teknoloji: Öğrencilerin kullanabilecekleri kişisel bilgisayarlar ve mini sistemler, üniversitenin tüm fakülte ve yüksekokullarında bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi?nde 10 pratisyen doktor, 2 diş doktoru, 1 cerrahi mütehassısı, 1 çocuk doktoru, 3 psikolog, 4 hemşire, 2 eczacı ve 3 biyolog görev yapıyor.

Burs: Rektörlük tarafından 2 bin 400 öğrenciye burs veriliyor.

Genel Bilgi: Geçtiğimiz yıl 20.yılını kutlayan Dokuz Eylül Üniversitesi bugün Alsancak, Balçova, Bornova, Buca, Buca-Kaynaklar, Hatay, Narlıdere, Torbalı, İnciraltı, Urla olmak üzere 10 değişik yerleşim biriminde 10 fakülte ,9 yüksekokul,1 konsevatuvar ,10 enstitü ve 13 araştırma ve uygulama merkezi; 2963 akademik personeli ile 39.270 öğrenciye eğitim hizmeti vermeyi sürdürüyor.

Üniversite rektörlüğü tarafından geleneksel hale getirilerek kutlanan Dokuz Eylül Üniversitesi Bahar Şenliği Seferihisar Öğrenci Eğitim Tesislerinde, her yıl Mayıs ayı içinde, Üniversitenin tüm birimlerinden 2 binin üzerinde öğrenci ve personelin katılımı ile gerçekleşiyor.

Şenlik sırasında Türk Halk Müziği, Pop Müzik, Rock Müzik Gruplarının katılımı, Modern Dans, Vals gösterileri, toplu step, deniz animasyonları ve yarışları, futbol, basketbol turnuvaları ile öğrencilerin ve personelin yıl boyunca sürdürdükleri çalışmaların yorgunluğu ve stresini atma olanağı bulunuyor. Fakülte ve Yüksekokullarda faaliyet gösteren öğrencilerin kurmuş olduğu topluluklar ve kulüpler tarafından yıl boyunca sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleniyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Güzel bir gelecek ve güçlü bir Türkiye için Cumhuriyetçi, laik, ulusalcı, demokrat, akılcı, bilimsel, özgürlükçü ve toplumcu olmayı kendisine ilke edinen Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Atatürk’ün miras bıraktığı ilim ve aklın rehberliğinde ulusal bağımsızlık ve değerlerimizden taviz vermeden ulu önderin gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda siz gençlerimizle birlikte yürümek dileğiyle sevgilerimi sunuyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ