Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

ATILIM ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

ATILIM ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1996

Telefon: +90 312 586 80 00

Faks: +90 312 586 80 90

Internet: www.atilim.edu.tr

Adres: Atılım Yerleşkesi Kızılcaşar Köyü 06836 İncek – Ankara

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim:110 dönümlük arazi üzerine kurulu olan üniversite şehre 12 km uzaklıkta.

Eğitim: İngilizce olarak yapılıyor.

Barınma: Üniversite bünyesinde yurt bulunmuyor. Öğrencilerin yurt bulmalarına yardımcı olunuyor.

Beslenme: 750 kişilik merkezi yemekhaneye sahip. Ayrıca öğrencilerin yararlanabileceği kafeterya da var.

Teknoloji: Üniversite bünyesinde, elektrik-elektronik, bilgisayar ve endüstri mühendisliği bölümleri için hazırlanmış 3 bilgisayar, 2 fizik, kimya ve dil laboratuvarları mevcut.

Sağlık Hizmetleri: 2 doktor bulunuyor.

Burs: Başarılı öğrenciler için; Onur, Başarı, Teşvik ve Spor bursları var

Genel Bilgi: Atılım Üniversitesi yabancı dille öğrenim yapıyor. Öğrencilerin küçük sınıflarda ders dinleme ve derslere aktif katılma imkanları var. Atılım Üniversitesi ile “Kardeş Üniversite” olan ” University of the Incarnate Word”de kurulduğu şehir San Antonio TEKSAS’ta Değişim Programı’na göre istenildiğinde öğrenim görebilme fırsatı var. Öğrencilerin açık yüze havuzu, basketbol sahaları, tenis kortları gibi tesislerde spor yapma imkanı bulunuyor.

Atılım Üniversitesi amacını; “Bilgi çağının gerektirdiği evrensel “bilgiye ulaşım” ve “bilgi kullanım” yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmek.” olarak açıklıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Bilgi çağının gerektirdiği evrensel “bilgiye ulaşım” ve “bilgi kullanım” yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmek olan üniversitemize, üniversite eğitimi almak, bilgi çağının donanımlarına ulaşmak isteyen siz sevgili gençlerimizi bekliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ