Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 11 Temmuz 1992

Telefon: +90 266 245 78 80

Faks: +90 266 245 78 80

Internet: www.balikesir.edu.tr

Adres: Balıkesir Üniversitesi Soma Cad. 10100 Balıkesir

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: 4 000 dönüm alana kurulu olan üniversite şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunuyor.

Akademik birimler: 4 fakülte, 4 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 8 araştırma merkezi var.

Beslenme: Günde ortalama 2 500 kişilik yemek çıkarılıyor.

Teknoloji: Bilgi işlem merkezi, 1994 yılı sonunda Earn ve internet bağlantılarını gerçekleştirdi. Ayrıca fakülte ve yüksekokullarda Nowell altında Network sistemleri kurularak, eğitim amaçlı merkezler oluşturuldu.

Sağlık hizmetleri: 2 doktor, 4 hemşire, 1 diş hekimi görev yapıyor. Ayrıca bir diş ünitesi ile bir tahlil laboratuvarı faaliyetlerini sürdürüyor.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumunun bünyesinde bulunan 1002 erkek 1120 kız öğrenci kapasiteli yurt bulunuyor. Ayrıca Balıkesir Çayırhisar Mevkii’nde kız-erkek öğrenci yurdu var.

Burs: Balıkesir üniversitesi Vakfı aracılığıyla her yıl burs veriliyor.

Genel Bilgi: Balıkesir Üniversitesi, 11 Temmuz 1992 tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 3837 Sayılı Kanun gereğince kurulmuş ve 1 Ocak 1993 tarihinden itibaren de tüzel kişilik kazanarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Üniversite eğitimi, ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınmalarında en önemli unsurlardan biridir. Üniversiteler yalnızca alanlarında yüksek düzeyde eğitim-öğretim vererek bireyleri meslek yaşamına hazırlamakla kalmaz; aynı zamanda bilimsel ve teknolojik araştırmaların yürütülmesi ve bu alanlarda yeniliklerin geliştirilmesi yoluyla da toplumun refahını artırma ve bilgi çağının gereklerini yerine getirme misyonunu üstlenirler. Balıkesir üniversitesi de, kurulduğundan bu yana, Türkiye?nin ekonomik ve sosyal yaşamı açısından büyük önem taşıyan eğitim ve öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. Sizleri, Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı, demokratik, katılımcı, çağdaş, öz değerlerinin bilincinde, ancak evrensel değerlere saygılı gençler yetiştirmeyi görev edinmiş olan bir üniversitenin bireyleri olarak aramızda görmekten mutlu ve gururluyuz”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ