Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 17 Mart 2006

Telefon: +90  464 223 6126

Faks: +90 464 223 53 76

Internet: www.erdogan.edu.tr

Adres: Recep Tayyip Erdoğan Üniv. Rektörlüğü, Fener Mahallesi, Zihni Derin Yerleşkesi, Merkez Kampüs 53100 / RİZE

Öğrenim Dili: Türkçe

Akademik birimler: 11 fakülte, 3 enstitü, 7 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, rektörlüğe bağlı6 bölüm, 8 araştırma ve uygulama merkezi olmak üzere toplam 42 akademik birime sahiptir.

Barınma: Merkez kampüs ile fakülte ve yüksekokulların bulunduğu bazı ilçelerde, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren yurtlar bulunmaktadır.

Beslenme: Üniversite, öğrencilerine beslenme hizmeti olarak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından dört çeşit yemek verilmektedir. Üniversitemizde yemek menüleri, tüm fakülte ve yüksekokulların yemekhanelerinde uzman denetçilerin kontrolünde hazırlanmakta, bu konuda yetiştirilmiş aşçı ve personeller tarafından öğrencilerimize servisleri yapılmaktadır.

Teknoloji: Fen Edebiyat Fakültesi, Teknik Bilimler M.Y.O., Turgut Kıran Denizcilik Y.O., Sağlık Yüksekokulu, Pazar Meslek Yüksekokulu, Fındıklı M.Y.O., Sosyal Bilimler M.Y.O. ve Maviyemiş Uygulama Ve Araştırma Merkezi’nde olmak üzere çağdaş teknolojik şartlarla donatılmış toplam 68 adet modern laboratuvar mevcuttur.

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrencileri, sağlık hizmetleri noktasında hem aile hekimlerinden hem Rize Devlet Hastaneleri’nden hem de üniversitemiz ile Sağlık Bakanlığı arasında ortak kullanılan Eğitim Araştırma Hastanesi’nden yararlanabilmektedirler.

Spor tesisleri: 6000 m2 alana sahip olan spor salonu, öğrenci ve personelin spor yapabilmeleri için, kondisyon merkezi olarak; ayrıca geleneksel spor şölenlerinde, konserlerde, diğer kültürel ve sosyal aktivitelerde kullanılmaktadır. 1250 m2 alana sahip olan futbol halı sahası, öğrenci, akademik personel, idari personel ve misafirlerimize, belirlenen ücret karşılığında hizmet vermektedir. Ayrıca merkez kampüs dışındaki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızda da öğrencilerimizin ve personelimizin spor yapabilecekleri alanlar mevcuttur.

Burs:Üniversite 2013 yılında 500 öğrenciye 300 TL ihtiyaç ile teşvik bursu vermiştir ve her geçen yıl burs alacak öğrenci sayısını arttırmayı hedeflemektedir. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan ÜniversitesiGeliştirme Vakfı, 2013 yılında yapılan ÖSYS’de yerleştikleri puan türünde bazı programlarda 4000, bazılarında 5000’e girip ilk beş tercihi arasında üniversiteyi tercih eden öğrencilere ayda bin TL, ilk 10 bin’e giren öğrencilere ise aylık 750 TL burs vereceğini duyurmuştur.

Genel Bilgi: İnsan merkezli eğitim-öğretim faaliyetleriyle milli ve manevi değerlerini özümsemiş nitelikli bireyler yetiştirmek, kaliteli sağlık hizmeti sunmak, araştırma ve sosyal faaliyetlerini evrensel standartlarda yürüterek bölgenin ve ülkenin sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik kalkınmasına katkı sağlamayı amaçlayan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, 17 Mart 2006 tarihinde Rize Üniversitesi adıyla kurulmuş olup, 11 Nisan 2012 tarihinde ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adını almıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ