Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

MUĞLA ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

MUĞLA ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1992

Telefon: 0252 212 40 02

Faks: 0252 212 40 05

Internet: www.mu.edu.tr

Adres: Muğla Üniversitesi Rektörlüğü Orhaniye Mah. İskender Alper Cad. 48000 Muğla

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Merkeze 3 km uzaklıkta. İlçe merkezlerinde de meslek yüksekokulları bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 4 fakülte, 4 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 8 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Kampus içinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait 1337 kişilik kız ve 1300 kişilik erkek öğrenci yurdu bulunuyor. Ayrıca Ortaca, Fethiye ve Ula’da yurtlar var.

Beslenme: Üniversite mutfağı aynı anda 5 000 kişiye yemek çıkarabilecek kapasiteye sahip. Ayrıca 1 000 kişinin yararlanabileceği merkezi kafeteryası da var. Tüm fakülte ve yüksekokullarda kafeteryalar mevcut.

Teknoloji: Tüm öğretim üyeleri kendilerine verilen login adresi üzerinden, öğrenciler de laboratuvar ve merkezi kütüphane aracılığıyla internet hizmetlerinden yararlanabiliyor. Toplam 790 adet bilgisayar var.

Sağlık hizmetleri: Öğrencilerin muayene ve tedavileri Mediko-Sosyal Merkezi tarafından yapılıyor.

Spor tesisleri: Üniversitede 1 spor salonu, 1 badminton sahası, 3 basketbol sahası, 1 futbol sahası, 1 hentbol sahası, 2 tenis kortu, 3 voleybol sahası bulunuyor.

Burs: Sıtkı Koçman Muğla Üniversitesini Geliştirme Vakfı tarafından çeşitli burslar veriliyor. Ayrıca engelli öğrenci ve şehit çocuğu bursları da var.

Genel Bilgi: Muğla Üniversitesi’nde dört fakülte, iki enstitü, dört yüksekokul, yedi meslek yüksekokulu, on araştırma ve uygulama merkezi bulunmakta; 49 bölüm, 29 ana bilim dalı ve 67 programda eğitim öğretim hizmeti verilmekte.

Muğla Üniversitesi, yerleşkesinde bulunan bir yüzme havuzu, iki spor salonu, bir futbol stadyumu, altı tenis kortu, dört basketbol sahası, bir halı saha ile öğrencilere ilgi alanlarına göre spor yapma imkanı sunuyor.

Muğla Üniversitesi öğrencileri, ders dışı zamanlarında öğrenci topluluklarında faaliyet göstermekte; sempozyumlar, paneller yarışmalar, geziler ve gösteriler organize etmekte.

Genç Muğla Üniversitesinde birçok bilimsel projede öğrenciler görev alarak araştırma yapma imkanına sahip.

Muğla Üniversitesi önlisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin eğitim, sağlık ve kültür ihtiyaçlarının karşılanmasında yönetim organları ile öğrenciler arasındaki iletişimi oluşturmak üzere öğrenci konseyi kurulur.

Üniversitede, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyetlerini sürdüren 31 öğrenci topluluğu bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Muğla Üniversitesi güçlü, deneyimli ve sayıları yedi yüzü aşan akademik kadrosu ile eğitim öğretimi saygın bir düzeyde yürütürken, ulusal ve uluslararası araştırma kuruluşları ve üniversiteler ile yapılan işbirliklerine büyük önem vermektedir. Üniversitemiz öğrenim alanı ne olursa olsun, anlama, sorgulama, irdeleme, yorumlama ve sağlıklı sentez yapabilme yetenekleri ile donanmanmış mezunlar hedeflemektedir. Öğrencilerimize aktarmaya çalıştığımız bütün değerlerin sevgiyle bütünleşmesi yönündeki çabamızın nedeni, özgür ve bilimsel düşünme gücüne sahip, laik, demokrat ve erdemli bir bireyin ancak sevgi ve hoşgörü dolu, güvenen ve güven veren saygılı bir yürekte büyüyüp güçlenebileceğine olan inancımızdandır. Sizleri, sizler kadar genç ve aydınlık geleceğe yüzünü dönmüş Muğla Üniversitesi’ne davet ediyorum”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ