Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

İSTANBUL TİCARET ÜNIVERSİTESİ TANITIMI

İSTANBUL TİCARET ÜNIVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 2001

Telefon: 0212 511 41 50

Faks: 0212 511 41 88

Internet: www.iticu.edu.tr

Adres: Ragıp Gümüşpala Cad. No:84 34378 Eminönü / İstanbul

Öğrenim Dili: İngilizce destekli Türkçe

Barınma: Üniversitede il dışından gelen kız ve erkek öğrenciler için Öğrenci Konuk Evi bulunuyor.

Burs: Üniversitede karşılıksız burslar verilmektedir. ÖSYM Kılavuzu?nda gösterilen kontenjanlara göre fakülte bölümlerini burslu tercihle kazanan ve yerleşen öğrencilere verilir. Üniversitenin bölüm ve programlarına en az bir akademik yıl devam eden o akademik yıl için programlanmış tüm dersleri alarak başarılı olan ve disiplin cezası bulunmayan öğrencilere bir sonraki akademik yıl eğitim – öğretim ücretinin belli bir bölümü kadar burs verilir. Üniversite personelinin çocuklarına ve spor, uluslararası yarışmalarda madalya kazanmış milli sporcu olan üniversite öğrencilerine burs verilir.

Genel Bilgi: İstanbul Ticaret Üniversitesi İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından kuruldu. Üniversiteye kayıt oldukları gün her öğrenciye kendilerine özel email adresi veriliyor. Böylece öğretim üyesi öğrenci iletişiminin her an ve hızlı olması sağlanıyor. Öğrenciler bireysel web sayfalarını oluşturabiliyor.

Çift anadal ve yandal imkanları bulunan üniversitede öğrencilerin derslere yüzde 70 oranında katılmak zorunda. Üniversitede her öğrenciye bir danışman atanıyor. Danışman eğiti öğretim sürecinde öğrenciyi izliyor ve öğrencinin ders bırakma, derslere yazılma, dersten çekilme işlemleri danışmanın onayı ile yapılıyor. Üniversitenin eğitim öğretim dili İngilizce destekli Türkçe.

İstanbul Ticaret Üniversitesi?nde kültürel ve sosyal etkinlikler bağlamında seminer, panel ve sempozyumlar ve bilimsel tartışmaların yanı sıra çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: ?Bireyler, geleceklerini tercihleriyle belirler. Eğitim tercihlerinin geleceğin oluşturulmasında çok önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Anlam, yarar, kolaylık üç olgu yüzyıllardır insan hayatının mihenk taşı olagelmiştir. Gelecek ve eğitim tercihlerinde bu üç olgunun sesinin dinleyenler yüzyıllardır kazana gelmiştir. İstanbul Ticaret Üniversitesi?nde eğitim biçimi tamamen iş dünyasının istekleri doğrultusunda oluşturulmuştur. İstanbul Ticaret Üniversitesi?nin kendi has uygulamalı eğitimi, Türk özel sektörünün bilgi ve birikimlerinden yararlanmayı öngören stratejik bir iş birliğinin ürünüdür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ