Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 4 Temmuz 1967

Telefon: 0312 299 21 60

Faks: 0312 299 20 25

Internet: http://www.hacettepe.edu.tr

Adres: Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye-ANKARA

Öğrenim Dili: Türkçe/İngilizce/Fransızca/Almanca

Yerleşim: Fakülte, enstitü ve yüksekokullar Sıhhiye, Beytepe, Keçiören, Polatlı ve Kaman olmak üzere 6 kampüste toplanıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 9 fakülte, 12 enstitü, 27 uygulama ve araştırma merkezi, 1 konservatuar ve 14 yüksekokul bulunuyor.

Barınma: Üniversitenin Ankara merkezdeki 2 kampüsünde toplam 4 014 öğrenci (2 078 kız, 1 936 erkek)barınabiliyor. Konservatuar kampüsünde 92 kız, 133 erkek öğrenci yararlanabiliyor. Beytepe kampüsünde 4 katlı olan ve her katında 14 oda bulunan öğrenci evleri hizmet veriyor. Ayrıca öğrenci misafirhanelerinde 660 öğrenci barınabiliyor.

Beslenme: Üniversite kampüslerindeki kafeteryalardan 8 000-10 000 öğrenci istifade edebiliyor.

Teknoloji: Üniversitede 200?ün üzerinde laboratuvar var. Bilgi işlem ağı, Beytepe kampüsünde Data General MV/10 000, 4 server, 500 mikrobilgisayar, NCS OPSCAN 5 optik okuyucu sistemi, merkez kampüste ise Data General MV/ 9 600 ve 3 serverdan oluşuyor.

Sağlık hizmetleri: Sağlık merkezinde muayene, diş tetkik ve tedavileri, hemşirelik hizmetleri veriliyor.

Spor tesisleri: Üniversite bünyesinde 2 kapalı spor salonu, 3 basketbol ve voleybol sahası, 3 futbol sahası, 2 kondisyon salonu, 1 kayak evi ve teleski bulunuyor.

Burs: Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde beslenme ve barınma giderleri karşılanıyor.

Genel Bilgi: “Üniversitemiz, sayıca küçük fakat bilimsel yayın üretimi verimliliğinde yüksek performans gösteren ve teknoloji üretimine yönelik çağdaş projeleri başarı ile yürütebilen ve tamamlayabilen genç ve dinamik bir akademik kadroya sahiptir. Enstitümüz 2000 yılından itibaren Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Matematik ve Fizik bölümlerinde lisans eğitimine başlamış bulunmaktadır. Lisans eğitimindeki başlıca amacımız öğrencilerimize yaratıcılıklarını kullanarak bilgi üretme yeteneği kazandırmak; araştıran, soran, sorgulayan girişimci bireyler yetiştirmektir.”

Rektörün Adaylara Mesajı: “Üniversitemizin kapısından girdiğiniz andan itibaren akademik ve idari personelin desteği ve siz öğrencilerimizin katılımı ile Hacettepe’yi yüceltecek birlik ve beraberlik anlayışının egemen olacağı bir ortamda yaşamaya başlayacaksınız. Türkiye?mizin en ileri eğitim kurumlarından olan ve kuruluşundan itibaren “Hep beraber, Daha İleriye En İyiye” prensibini amaç edinen, bilimsel gelişmenin yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de daima atılımcı olan, mensuplarını her zaman başarılı ve mutlu kılmanın gayreti içinde olan Üniversitemize hoş geldiniz der, bu yuvadan yetişmiş bir Hacettepeli olarak sizlere başarı, sağlık ve mutluluk dolu öğrenim yılları dilerim.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ