Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

DGS Hazırlanırken Hangi Kitaplar Tercih Edilmeli

DGS Hazırlanırken Hangi Kitaplar Tercih Edilmeli

Arkadaşlar bu yazımda sizlere DGS çalışırken edindiğiniz yardımcı kitaplardan bahsedeceğim ancak sitemizin tarafsız duruşu, reklama girmemesi ve yayınevlerinin kitapları hakkında yaptığımız yorumlar için olumsuz tepki oluşmaması adına kitapların isimlerini ne yazık ki açıkça belirtemeyeceğim. Fakat yazımın sonunda bizimle iletişime geçmek için  vereceğim linkten iletişime geçerseniz daha detaylı yardımcı olabilirim.

DGS adayları, sizlerin de bildiğiniz üzere DGS için zaman kısaldı ve yaklaşık bir buçuk ay kadar bir sure kaldı. Bu zaman zarfında her gecen günün değerini bilip size bu yolda yardımcı olan soru bankalarının emekleriniz üzerinde ki etkisinin ne kadar fazla olduğunun farkındasınızdır. Ancak her soru bankası ve konu anlatımlı kitap beklentileriniz karşılayamayabiliyor. Bu yüzden sizler için yaptığım ve kendi deneyimlerimden de yola çıkarak bu sene ki DGS kitaplarının neredeyse tümünü elden geçirip hangilerinin daha verimli olacağının ön  fizibilitesini yaptım. Yaptığım gözlemler arasında en dikkat çekici olanı ise değişen DGS sistemine göre hazırlanmıştır diye piyasaya çıkan kitapların  çoğunun içeriği ayni olması, sorularda hiçbir değişiklik olmadan kitabin sadece kapağını değiştirip yeniymiş gibi gösterilip sizlere yeniden pazarlanmasıdır. Sınava ikinci defa hazırlanan adayların ellerinde bulunan kitaplardan çalışmalarına devam etmelerinde fayda var. Yeniden masraf yapıp da yayın evlerinin oyununa gelmenin anlamı yok çünkü piyasada ki kitap fiyatlarını incelediğimizde en az 25 TL’den başlıyor ve sadece bir kitabın yeterli olamayacağını da biliyoruz bunun için mevcut kitaplarınızı tekrar kullanmanızı tavsiye ederim.

Diğer bir sorun ise DGS adaylarının çoğunun matematik ile başı beladadır bunu fırsat bilen bazı yayınevleri hazırladıkları kitapları DGS sınav soru tarzının oldukça altında elinize aldığınızda bir günde sayısal bölümü bitirebileceğiniz kitaplar mevcut piyasada bu yüzden kitap seçiminde çok dikkatli davranmalısınız. Bunlar sizi oyalamaktan başka bir işe yaramayan kitaplardır. Elbette bu tür kitaplarda olmak zorunda çünkü sınava sıfırdan başlayan arkadaşlarımız için bu tarz soru bankaları yol gösterici olacaktır. Ancak amacım azalan bu süre zarfında yeni soru bankası almayı düşünen adayların hem bütçelerini koruyup boş yere para harcamaması, hem de vakitlerinin boşa geçirmemelerini sağlamak. Son olarak  denemelere kitapçıklarına gelecek olursak denemelerde zor ya da basit hangi deneme olursa olsun çözülebilir fakat sınav süresini aşmamak şartı ile çünkü deneme çözerken sadece soru çözümü değil zamanı nasıl kullandığınızın farkına varabilirsiniz bu yüzden denemede bulduğunuz her yayınevinin sınavlarını çözebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçip kitapların isimlerini öğrenmek için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ