Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

ÖSYM’den DGS Hakkında Yeni Duyuru!

ÖSYM’den DGS Hakkında Yeni Duyuru!

ÖSYM sitesinden bugün yayınlanan duyuru aşağıda verilmiştir. İçeriği anlamayanlar için metnin sonunda açıklama mevcuttur.

DUYURU
(25 Temmuz 2016)

2016-DGS:
“Akademik Not Ortalamalarının Toplanması ” Süreci Hakkında Bilgilendirme

31.07.2016 tarihinde yapılması planlanan Dikey Geçiş Sınavının (2016-DGS), 21 Ağustos 2016 Pazar gününe ertelenmesi sebebiyle ilgili sınavın kılavuzunda yer alan  ‘AKADEMİK NOT ORTALAMALARININ TOPLANMASI İLE İLGİLİ BİLGİ’ bölümündeki eğitim bilgilerinin toplanması takvimi aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir.

YÖKSİS’ten eğitim bilgisi güncelleme ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (AİS) adayların bilgisine sunulma tarihi:12 Ağustos 2016

Eğitim bilgilerinde düzeltme gereken adayların kendi okullarına başvurarak bilgi düzeltme tarihi:15-19 Ağustos 2016

YÖKSİS’ten güncel eğitim bilgisinin son kez çekilmesi ve ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (AIS)’e aktarılması:24 Ağustos 2016

 

2016-DGS adaylarına önemle duyurulur.

Dgsli.org Yorumu: Arkadaşlar özetlersek; ÖSYM sistemine girdiniz ve akademik ortalamanız yanlış gözüküyor. Hemen yukarıda belirtilen tarihlerde başvuru yaparak ortalamanızı güncelletirmeniz gerekiyor. Aksi halde okuldan düşük puan gelebilir. Ortalamanız doğruysa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

*Bu ve bunun gibi uyarıları kaçırmamak için sitemize girdiğinizde bildirim yollansın mı? sorusuna Evet diyerek tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Bu yazının her hakkı Dgsli.org’ a aittir. İçeriği kullanmak istiyorsanız kaynak olarak aktif bir şekilde “www.Dgsli.org bağlantısını vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde hukuki haklarımız saklıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ