Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

ÖSYM 2020 Sınavlarını Erteledi! KPSS,DGS,ALES,YKS

ÖSYM 2020 Sınavlarını Erteledi! KPSS,DGS,ALES,YKS

Tüm dünyayı etkisine altı alan Koronavirüs salgını, Türkiye’yi de olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bir çok kurum ve kuruluş salgının etkilerini en aza indirmek için kapatıldı. Vatandaşlara gerekmedikçe sokağa çıkmamaları tavsiye ediliyor. Bu şekilde hastalığa yakalanmak veya taşıyıcı olunmasının önüne geçilmesi düşünülüyor.

Bir çok sektörü olumsuz etkileyen Koronavirüs hastalığı (COVID-19), eğitim sektörünü de aynı şekilde olumsuz etkilemiştir. Dün yapılan açıklama ile birlikte üniversiteler bahar döneminde yüz yüze eğitim yapmayacak. Eğitimlere uzaktan online eğitim şeklinde devam edilecek. İleri ki tarihlerde gerekirse yaz eğitimi şeklinde telefi edilebileceği belirtiliyor. İlk, orta öğretim ve Liselerde ise uzaktan eğitim şeklinde eğitime devam edilecek.

2020 DGS ve KPSS Ertelendi

ÖSYM’nin yaptığı sınavlara hazırlanan adayların oluşan bu belirsizlik ortamında çok yıprandığını biliyoruz. Sosyal medya’dan dün yaptığımız paylaşımlarda sınavın ertelenebileceği bilgisini vermiştik. Ayrıca bu gibi önemli duyuruları mobil uygulamamızdan kullanıcılarımıza bildirim şeklinde yolladık. ( Mobil Uygulamamız için tıklayın.) Tahminlerimiz doğru çıktı ve ÖSYM neredeyse tüm sınavlarını erteledi.

5 Temmuz’da yapılması beklenen 2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 09 Ağustos 2020 tarihine ertelendi.

19 Temmuz’da yapılması beklenen  2020-KPSS Lisans (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ) 06.09.2020 tarihine ertelendi.

Diğer Sınavlar hakkında bilgiler;

YKS

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2020 YKS 1. Oturum (TYT)
25.07.2020 tarihinde yapılacak.

ALES

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı
2020-ALES/1
16.08.2020 10:15 tarihinde yapılacak.

KPSS

Kamu Personel Seçme Sınavı
2020-KPSS Ön Lisans

25.10.2020 tarihinde yapılacak.
Diğer sınav tarihlerine ÖSYM sitesindeki sınav takvimi bölümünden bakabilirsiniz.
Sınavlar hakkında yapılacak olan yeni duyuru ve bilgilendirmeler için Dgsli.org’u takip edebilirsiniz.. Sorularınızı FORUM bölümünden sorabilirsiniz. Sınava hazırlanan tüm adaylara başarılar dileriz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ