Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

ÖSYM’den Dgslilere Yeni Mesaj

ÖSYM’den Dgslilere Yeni Mesaj

Üstünden  1 ay geçmesine rağmen açıklanmayan DGS sonuçları çoğu kişinin sabrını taşırdı. Okulların açıklanmasına rağmen hala sonuçların belli olmaması ve ÖSYM’nin resim sayfasından da herhangi bir açıklama olmaması bir çok adayı çıldırtma noktasına getirdi.

Bugün itibari ile twitter’da DGS’nin açıklanmasına yönelik kampanyaya bizde destek vererek Türkiye gündeminde DGS’yi ilk sıraya taşıdık. Bu çalışma ile ilgili BURADAN bilgi alabilirsiniz.

Sınavın açıklanmamasına yönelik ÖBP’lerin eksik olduğu öne sürülerek bir çok adaya sınavdan 17 gün sonra mesaj yollanmıştı. Bu açıklamayı ne için yaptıklarına kısaca değinmiştik. Bu haberin detaylarını BURDAN ulaşabilirsiniz.

ÖSYM aynı olayı bugünde yapmaya başladı. Bazı adaylara yine mesajlar atıldı. Resimleri aşağıda verdik. ÖBP’lerinin eksik olduğunu ve okullarına bildirmeleri gerektirdiğini söyledi. Bir aday sınavdan 17 gün sonra, yollanan mesajlarda zaten gerekli işlemleri yaptığını ancak bugün yine aynı mesaj tekrar aldığını söyledi. Birşeylerin yolunda gitmediği apaçık ortada…

Sınav açıklansa bile bu öğrenciler ne zaman tercih yapıp, ne zaman yerleşecekler. Yerleşseler bile yurt, ev ihtiyaçlarını nasıl sağlayabilecekler. Zaten LYS’den kazananlar çoktan yerlerini almışken DGS’liye yapılan bu haksızlıkları kim telafi edecek. Merakla bekliyoruz.

Ekran Alın222tısı Ekra222n Alıntısı

*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. www.dgsli.org biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Avatar melisa dedi ki:

  bize bu mesaj neden gelmedi?

  1. DgsliOrg DgsliOrg dedi ki:

   Gelmediyse sizin eksiğiniz yok demektir.

 2. Avatar Hatice dedi ki:

  Eski numaram var yeni numarami guncelleyemiyorum ondan gelmemis olabilir mi

 3. Avatar hasan dedi ki:

  22 eylule kadar demisse , 23 eylul yani yarin aciklanacaktir .

 4. Avatar Ali dedi ki:

  daaa açıklanmadı #beceriksizOSYM

BİR YORUM YAZ