Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 20 Temmuz 1982

Telefon: 0 432 225 17 00 (9 Hat)

Faks: 0 432 225 10 09

Internet: www.yyu.edu.tr

Adres: Yüzüncü Yıl Ünv. 65080 Kampüs / VAN

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite şehir merkezine 15 km uzaklıkta Van Gölü?nün kenarına kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 9 fakülte, 3 yüksekokul, 10 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 12 araştırma merkezi bulunuyor.

Beslenme: Öğrencilere düşük ücret karşılığı 3 çeşit yemek veriliyor.

Teknoloji: Bilgi ? işlem Merkezi?nde Unix işletim sistemi tabanlı bir ana server ve bu servere bağlı 20 terminal, 3 modem, 4 PC bulunuyor. Bunun yanında ana sisteme hem bağlı hem de bağımsız çalışabilen 8 adet PC, 1 adet line printer, 2 adet Dot Matrix Printer ve 1 adet scaner var.

Sağlık hizmetleri: Sağlık hizmetleri biriminde bir diş ünitesi, bir laboratuvar ve bir ambulans mevcut.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait 3 bin 900 kapasiteli yurt var.

Burs: Üniversite Yönetim Kurulu kararıyla başarılı ancak maddi durumu yetersiz öğrencilere burs veriliyor.

Genel Bilgi: Yüzüncü Yıl Üniversitesi 9 fakülte, 3 enstitü, 13 yüksek okul ve 12 uygulama ve araştırma merkezi ile eğitim öğretim faaliyetlerini Van Gölü kenarında kurulmuş, şehir merkezine 15 km. mesafede olan kampusde devam ediyor.

Üniversitede 2 bin kişiyi alabilen kapalı spor salonunun yanı sıra 400 kapasiteli halı saha, 3 masa tenisi salonu ile 3 bilardo salonu, bir futbol sahası, 4 tenis kortu bulunuyor. Üniversite bünyesinde 520 kişilik iki ayrı salonda birçok sosyal ve kültürel etkinlik düzenleniyor. Üniversitenin merkez kütüphanesinde 30 bini Türkçe, 10 bini yabancı dilde olmak üzere yaklaşık 40 bin kitap bulunuyor. Sağlık hizmetleri Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na bağlı poliklinik ile tıp fakültesi kurum polikliniğinde yapılıyor. Üniversitenin 24 saat hizmet veren ambulansı bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Hedefimiz, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, çağdaş, laik, demokratik, aydın, görev ve sorumluluğunun bilincinde, kendini ifade edebilen, özgür, araştıran ve sorgulayan, bilimsel düşünme gücüne sahip, yapıcı, yaratıcı ve üretken, demokratik yaşamın gerektirdiği işbirliği ve dayanışmaya sahip, spora, sanata değer veren, esleğinde aranılan, Gençler yetiştirmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ