Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

DGSlilerin sesine kulak verin !

DGSlilerin sesine kulak verin !

İmza At, Hakkına Sahip Çık !

Arkadaşlar amacımız sadece dgs öğrencilerine fayda sağlamak. Bazı kampanyalarda yapılmakta ve biz hepsine destek veriyoruz. Bunlardan kuşku duyulmasın. Olay sadece imza toplamakta değil, farklı çalışmalarda bulunduğumuzu siz değerli üyelerimize bildirmek istiyoruz.

Daha önceden Facebook sayfamızdan DGSli lerin KYK Burs/Kredi , yurt sıkıntıları hakkında bazı çalışmalar yaptığımızı belirtmiştik. Buda onlardan birisi.  Sosyal medyanın desteğini de alarak bu olaya ilgi çekmek istiyoruz.

DGS öğrencisinede Lys’liler gibi eşit haklar verilmesini istiyoruz. DGSli ler burs ve kredi imkanlarından doğru şekilde yararlanamamaktadır. İntibak uygulaması kalktı, fakat yönetmelikte net bir değişiklik yapılmadığı için öğrenciler mağdur oluyor. Bazı okullar 1. sınıftan başlattığı için öğrenciler burs/kredi imkanlarından yararlanamıyor. Yararlanabilmesi için 3. sınıftan başlama şartı konuluyor. Önceden kredi/burs alan arkadaşlarımız ara verip kazandığı taktirde başvuruda dahi bulunamıyor. Yurtlarda barınma önceliği Lys’lilere ve yabancı öğrencilere veriliyor. Kendi ülkemizde yabancılardan daha az değer gösteriliyor. DGS’li yurta kayıt yaptırmak için Lys’lilerin yerleşmesini bekliyor ve yer kalırsa sıra bizlere geliyor. Böyle bir uygulama kabul edilemez. DGS öğrencisi üvey evlat gibi görülmesin. Bizlerde üniversite öğrenciyiz. Bunlar unutulmasın. www.Dgsli.org olarak bu işin takipçisiyiz. Bu böyle bilinsin. Artık çözüm istiyoruz, icraat istiyoruz. Boş laflar değil.

Haksızlığın ve çifte standartın önüne geçmesi için bu kampanyamıza destek verin. DGSli ler üvey evlat değildir. Herkese verilen haklar bizlerede verilmelidir. Artık bizlerin farkına varınması lazım. Dgsli.org olarak bu farklılığı yaratmak için çabalıyoruz ve sizleride yanımızda bekliyoruz.

 

İMZA ATMAK İÇİN TIKLAYIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ