Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Apple ilk kez Google Play mağazasında boy gösteriyor : Move to iOS

Apple ilk kez Google Play mağazasında boy gösteriyor : Move to iOS

 Yıllarca Android ekosistemine karşı kendisini bir savaş içerisinde gören ve hiçbir şekilde bu platforma yazılım geliştirmeyen Apple, bu yıl sürpriz bir şekilde tavrını değiştirdi. Firmanın ismi Google Play mağazasında ilk kez görücüye çıktı. 
Move to iOS isimli uygulama Android cihazlarından iOS cihazlarına geçiş yapmak isteyenlerin kişisel verilerini hızlı bir şekilde aktarılmasını amaçlıyor. Uygulama ile Android 4.0 ve üzeri cihazlardan iOS 9 işletim sistemli cihazlara veriler aktarılabiliyor. 
Uygulamayı kurduktan sonra şifreli olarak iki cihaz arasında WiFi üzerinden özel bir ağ kuruluyor ve veriler bu ağ ile taşınıyor. Rehber, mesajlar, fotoğraflar, videolar, internet sık kullanılanları, mail hesapları, takvim gibi verilerin yanında uygulamalar da taşınabiliyor. 
Ücretsiz uygulamalar eğer mevcutsa iOS cihazına mağazadan kurulurken, ücretli uygulamalar istek listesine ekleniyor. Kullanıcı daha sonra isterse ücretini ödeyerek bu uygulamaları mağazadan satın alabiliyor. İşin ilginç tarafı uygulama Google Play mağazasında rekor 1 yıldız puanlaması almış durumda. 

    

   

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ