Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Android N arka plan güncellemesi, her telefona uygun olmayacak

Android N arka plan güncellemesi, her telefona uygun olmayacak

Android N ile birlikte gelen önemli özelliklerden biri arka planda çalışan güncellemeler. Uzmanlara göre, güncellemeler için akıllı telefonların iki bölümlü bir depolama alanı barındırması gerekiyor.

Genelde yeni Android sürümleri başta Nexus cihazları olmak üzere, üreticilerin belirlediği mobil cihazlara dağıtılır ve özellik kısıtlaması da yapılmazdı. Android N ile birlikte bazı stratejilerde de değişiklik olacak gibi gözüküyor.

 

Android N ile birlikte gelen en önemli özelliklerden birisi şüphesiz arka planda çalışan güncellemeler. Normalde, yeni sürüm güncellemelerinde cihaz belirli bir süre tepkisiz kalır ve sonra uzun bir açılışın ardından sistem güncellemeleri tamamlanmış olur. Android N sürümünde ise, güncellemeler arka planda inmeye devam ediyor ve kuruluyor. Kullanıcı cihazını kapatıp açtığında ise kendisini yüklüyor.

 

Bu özellik Chrome OS platformunda miras alındı ve uygulanabilmesi için depolama belleğinde iki bölümün olması gerekiyor. Birinci bölümü telefon işlemleri için ayrılırken, ikinci bölüm ise sistem güncellemelerini arka planda yürütmek amacıyla kullanılıyor.

 

Ayrıca Bkz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ