Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

2017 DGS Başvuruları Başladı

2017 DGS Başvuruları Başladı

2017 Dikey Geçiş Sınav’ına girmek isteyen adaylar için başvuru başladı. 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu (MYO) mezunları ve son sınıf öğrencileri sınava girerek 4 yıllık bir fakülteye yerleşmeye çalışacak. Henüz 1. sınıfta olan adaylar da sınava girebilir ancak tercihte bulunamayacağını belirtmek isteriz.

Başvurular  24.05.2017 – 01.06.2017 tarihleri arasında ÖSYM sitesinden online veya MYO, ÖSYM büroları gibi yerlerden yapılabilecektir.

Sınav ise 23.07.2017 tarihinde yapılacaktır. Sınav öncesi ve sonrası olarak Dgsli.org’dan yararlanabilir, gerekli bilgi ve belgeleri edinebilirsiniz. Sınav başvuru tarihleri, sonuçlar gibi önemli bilgileri kaçırmamak için bildirim almak istiyorsanız BURAYA tıklayarak mobil uygulamamız hakkında bilgi alabilirsiniz.

2017 DGS Sınav Ücreti Ne Kadar? Tıklayınız.

Başvurmak için TIKLAYIN

*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. www.dgsli.org biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar esra özer dedi ki:

    ben 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum 4 yıllık için dgs sınavına giriceğim hangi derslerden sınava giricem ? sadece sözel kısmını çözmem mi gerekiyor sözel de sadece türkçe mi var i sosyal konuları da var mı ?

BİR YORUM YAZ