Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

2016 DGS Neden Geçikti? Ne zaman Açıklanacak?

2016 DGS Neden Geçikti? Ne zaman Açıklanacak?

DGS 2016’nın sonuçlarının açıklanmaması artık Türkiye gündemine de taşındı. Twitter’da seslerini duyuran ve bizimde destek verdiğimiz DGS öğrencileri az da olsa seslerini duyurabildi. Sınavın yapıldığı 21 Ağustos tarihinden itibaren adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını merakla bekliyordu. ÖSYM resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada sınav sonuçlarının bayramdan sonraki hafta açıklanacağını duyurmuştu. Ancak net bir tarih verilmedi. 1 ay geçmesine rağmen hala açıklanmayan DGS sonuçları için son açıklamayı YÖK ve ÖSYM üyesi Abdullah Çavuşoğlu yaptı. Çavuşoğlu öğrencilerle yaptığı konuşmalarda optik okuyuculardaki arıza nedeniyle gecikme yaşandığını söyledi ve sonuçların 23 Eylül Cuma gününe yetiştirmeye çalıştırdıklarını belirtti.

“ŞAKA DEĞİL! GECİKMENİN SEBEBİ SİLGİ TOZUYMUŞ”

DGS sonuçları için son açıklama YÖK ve ÖSYM üyesi Abdullah Çavuşoğlu tarafından yapıldı. Çavuşoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı sonuçların geçiktiğini, çalışmalara devam edildiğini ve cuma gününe yetiştirilmeye çalışıldığı açıklandı.

Sonuçların açıklansa bile bir sürü öğrenci zaten mağdur olmuş durumda. Bizde buna dikkat çekmek ve mağduriyetin giderilip giderilmeyeceğini öğrenmek için sayın Çavuşoğluna bir kaç soru yönelttik ve kendisinden cevap beklemekteyiz.

444

Cevaplandığında buradan güncellemede bulunacağız. Twitter’dan da Dgsli.org’u aratarak ulaşabilirsiniz.

2016 DGS Sayısal Soru Tartışmaları

2016 DGS Sözel Soru Tartışmaları

*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. “www.dgsli.org“ biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ