Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Sınava Hazırlanırken Hangi Kaynakları Kullanmalıyız?

Sınava Hazırlanırken Hangi Kaynakları Kullanmalıyız?

*** ÖNCELİKLE KONU ANLATIMLI KİTAPLARIN ASLINDA BİRBİRLERİNDEN ÇOK BİR FARKI YOK.

– İNTİBAK-BEYAZ KALEM-TASARI YAYINLARI DERSHANEMİZDE KULLANDIĞIMIZ KONU ANLATIMLI KİTAPLARDIR.

*** SORU BANKALARI İÇİN DE TEK BİR KAYNAĞA HATTA 2-3 KAYNAĞA BAĞIMLI KALMAYI DA DOĞRU BULMUYORUM.

– KOLAY-ORTA DERECELİ KAYNAKLAR OLARAK YEDİ İKLİM-İREM-YARGI-TASARI-İNTİBAK-BEYAZ KALEM-MURAT-PEGEM-X-İHTİYAÇ YAYINLARINI ÖRNEK OLARAK GÖSTEREBİLİRİZ.

– ZOR KAYNAKLAR KISMINDA İSE GENELDE YGS-ALES KAYNAKLARI DEVREYE GİRİYOR. ANCAK TAMAMEN DGS’Yİ KARŞILAMASA DA, SORU TİPLERİ BİREBİR BENZEMESE DE ÖNEREBİLECEĞİM KAYNAKLAR;
BİLFEN-ODTÜLÜLER-ÜÇDÖRTBEŞ-HIZRENK-RADİKAL-PALME-ESEN-KAREKÖK-EKSEN-BİREY-TÜMAY YGS/PEGEM ALES-İHTİYAÇ ALES GİBİ KAYNAKLARDAN SORU SEÇEREK (DGS’YE UYGUNLUĞA GÖRE) ÇÖZEBİLİRSİNİZ. SINAVA YAKIN AYLARDA ÖNERİRİM.

*** TEMEL ATAN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN DE 40 SEANSTA MATEMATİK-REHBER MATEMATİK-KAREKÖK 0 MATEMATİK-ANTREMANLARLA MATEMATİK(BU KİTABIN HEMEN 1 AY İÇİNDE BİTİRİLMESİ GEREKİYOR, YOKSA TAMAMEN ZAMAN KAYBI), KOLAY MATEMATİK, 30 GÜNDE MATEMATİK GİBİ YAYINLARI ÖNEREBİLİRİM.

KAYNAK ÇEŞİTLİLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ; ÇÜNKÜ MALUMUNUZ ÜZERE DGS SORULARI DA BİR KOMİSYON TARAFINDAN HAZIRLANMAKTADIR; YANİ FARKLI KAFALARDAN GELEN SORULARDAN OLUŞUYOR. BU SEBEPLE BİZLER DE FARKLI KAYNAKLARDAN SORU TARARSAK DAHA DA FAYDA GÖRECEĞİZ. SORU ÇEŞİTLERİNE OLAN HAKİMİYETİMİZ DE BU YOLLA ARTACAKTIR.

AYRICA KİTAP BİTİRE BİTİRE GİTMEYİ DEĞİLDE BİR KONUYU 3-5 KİTAPTAN BİTİREREK KONU KONU GİTMEYİ DAHA UYGUN BULUYORUM. AMA TABİ GEÇMİŞ KONULARDAN DA SORU ÇÖZÜM TEKRARI YAPARAK İLERLEMEK ÇOK DOĞRU OLACAKTIR.

KOLAY GELSİN.

Aziz Hoca

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ