Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

DGS’ye Doğru Çalışıyor muyum?

DGS’ye Doğru Çalışıyor muyum?

Merhaba arkadaşlar, 2010 yılından bu yana sizlere kesintisiz destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Bizler bu desteği vermekten keyif alıyoruz ve aynı şekilde sizlerinde memnun olduğunuzu yazdığınız mail ve yorumlardan görebiliyoruz.

Dikey Geçiş Sınavı ‘nı diğer sınavlardan ayıran en büyük özelliği 2. bir şans sınavı olmasıdır. Lise hayatı iyi geçmeyen ve çeşitli nedenlerle meslek yüksek okulundaki önlisans bölümlerinden birine kayıt olup mezun olan adaylara, lisans mezunu olma fırsatı DGS dikey geçiş sınavı ile sunulmaktadır. Bu nedenle bu sınava hazırlanan adaylar daha bilinçli olarak bu şansı değerlendirmek istemektedir.

Bir çok aday sınava nasıl hazırlanacağını nasıl bir planlama yapacağını bilmektedir. Sınava hazırlanan adayların yaptığı en büyük yanlış, nasıl olsa sınava çok var demesiyle başlayıp plansız çalışma ile devam eden süreçtir. Bu da genelde başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Bunun önüne geçmek için önce önünüze bir hedef koymalı ve bu hedef için nelerden ödün verebileceğinizi belirlemeniz büyük önem arz ediyor. Hedefinize ulaşmayı ne kadar fazla istediğiniz sizin çalışmalarınızla doğru orantılı olacaktır.

Şimdi oturun ve bir kağıda ulaşmak istediğiniz hedefinizi yazın. Çalışma masanızda görebileceğiniz yere asın. Her oturduğunuz da kağıtta yazılanı görüp ona göre çalışın. İstediğiniz sonuçlar sizi tatmin etmiyor ise çalışma yönteminizi gözden geçirin.  Farklı çalışma yöntemlerine BURADAN göz atabilirsiniz.

DGS öğrencileri genelde aynı sorunları yaşamaktadır. Çözümlerini yine kendi içimizde çözmek ve bir birbirimizle sürekli iletişim halinde olmak için Forum sitemizi de sizler için oluşturduk. Burada sorularınız sorup, bilgi alabileceğiniz sizin gibi DGS öğrencileri bulunmaktadır. “Birlikten kuvvet doğar “mantığıyla hareket ederek, herkese faydalı olmayı amaçlıyoruz. www.dgsli.org/forum adresinden 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca forumda görev almak isteyen, bu konuda aktif olup yardım etmeyi seven arkadaşlarımız, yazımıza yorum yaparak veya BURAYA tıklayarak bize ulaşabilirler.

Herkese başarılar dileriz, sağlıcakla kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ