Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Açıköğretim Fakültesine Dikey Geçiş Yapanların Dikkatine

Açıköğretim Fakültesine Dikey Geçiş Yapanların Dikkatine

Anadolu üniversitesinin kendi resmi sitesinden yayınladığı duyuru şu şekilde;

“Dikey Geçiş / Lisans Tamamlama Kapsamında Kayıt Yaptıranlar için Not Birleştirme Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15/6. maddesinde; “Dikey geçiş/lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptıran öğrencinin daha önceden almış ve başarmış olduğu ilk dört yarıyıldaki dersleri için MU harf notu verilir. Mezuniyet koşullarını sağlaması halinde öğrencinin Genel Not Ortalaması önlisans programından aldığı derslerin ortalaması ile lisans eğitimi sırasında aldığı dersler üzerinden hesaplanarak Not Durum Belgesinde gösterilir.” denilmektedir.

Yukarıda açıklanan Yönetmelik hükmü gereğince, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş ya da Lisans Tamamlama kapsamında kayıt yaptırmış ve 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi sonunda mezun olabilecek öğrencilerimizin önlisans mezuniyetine ait genel not ortalaması ile lisans not ortalamasının birleştirilmesi işlemi AÖF bürolarımızdan yapılacaktır.

Not birleştirme işleminin yapılmasını isteyen öğrencilerimizin önlisans mezuniyetine ait mühürlü ve ıslak imzalı Not Durum Belgesi (Transkript) ile 23 Ocak 2015 tarihine kadar AÖF Bürosuna başvurması gerekmektedir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Avatar zeynep dedi ki:

  slm önlisans mezunuyum dgs girip açıköğretimle sağlık yönetimini okumak böylelikle 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. gidişatım doğrumu yanlış bildiğim bir şey olabilirmi.

  1. DgsliOrg DgsliOrg dedi ki:

   evet yapabilirsiniz.

 2. Avatar ayşegl dedi ki:

  birleştirilmiş gano formasyonda geçerlimi yoksa genel not ortalaması puanımı geçerli

 3. Avatar Srlcuk dedi ki:

  Ygs ile aof isletmeyi kazandim. Dgs sinavi ile lisans tamamlamsyi kazanirsam ayni yil iki universiteye kayit olmam nedeni ile sirun yasarmiyi.

 4. Avatar Eylem dedi ki:

  Dgs sınavına girdim açimtan moleküler biyoloji ve genetik okumak istiyorum henüz okul bitmedi puanım ne kadar olmalı ce mezun olmam gerekiyor mu ?

 5. Avatar Esma dedi ki:

  Dgs sınavına girdim fakat puan şeklinde açıklanmadığı için puanımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz

 6. Avatar zeynep dedi ki:

  dgs sınavına girdim aöf de tercih yaptım kazandım fakat mezun değilim alttan bi dersim var aöf de ise mezuniyet belgesi istiyolar ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi??

 7. Avatar Bedia dedi ki:

  Merhabalar bilgisayar programcılığı mezunuyum dgs girip isletme okumak istiyorum kaç puan alman lazim

 8. Avatar Görkem dedi ki:

  Merhabalar Bilgisayar Programcılığı ön lisans bölümü mezunuyum DGS Sayısal puanım 208 açık öğretim ile 4 yıllığa tamamlama şansım varmı yardımcı olursanız sevinirim

 9. Avatar Sabiha dedi ki:

  Arkadaşlar ben dgs girip bir yere yerleştim gecen yıl açık öğretim den ama kayıt bile yapmadım kaldı bu yıl yine girdim ama puanımı göremiyorum nasıl kayıt yapacam

 10. Avatar Furkan dedi ki:

  DGS girdim puanım hesaplanmamış başvuru yapabilir miyim ?

BİR YORUM YAZ