Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

DGS Başvurularını Kaçıranlara Müjde!

DGS Başvurularını Kaçıranlara Müjde!

DGS Başvuruları 1 Haziran itibari ile sona erdi. Son ücret yatırma tarihi ise 2 Haziran olarak belirlenmişti. Dgsli.org Mobil Uygulaması ile adayların telefonlarına bu duyuruları ulaştırmıştık. Ancak yapılan duyuruları görmeyip, başvuruları kaçırdım diye üzülmeyin. ÖSYM bu sene bir yenilik yaparak, “Geç Başvuru” adı altında işlemlerini zamanında tamamlayamayan adayların başvurularını 2017 DGS kılavuzunda belirttiği tarihte alacak.

Başvurusunu belirlenen tarihler arasında yapamamış olan adaylar, 14 Haziran 2017  Çarşamba günü geç başvuru işlemi yapabilecekler. Bu başvuru işlemi sadece 1 gün ile sınırlı olacak. Normal başvuru tarihleri arasında başvuru yapan adaylar 90 TL ücret öderken, geç başvuru gününde başvuran adaylardan 135 TL ücret alınacak. Ücret dışında bir diğer değişiklik ise sınav merkezi tercihidir. Geç başvuru gününde başvuracak olan adaylar sınava yalnızca Ankara’da girebilecekler. Ankara dışında bir sınav merkezi tercihi yapamazlar. Sınav ücreti ise aynı gün ödenir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir.

 

DGS başvurusunu internet üzerinden veya ÖSYM başvuru merkezleri yapan ancak sınav ücretini ödemeyen adayların yapmış oldukları DGS başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Adayların DGS sonucunda alacakları puanlar doğrultusunda yapılacak olan ilk yerleştirme işlemi için ücret alınmayacak ancak ilk yerleştirme işleminden sonra yapılacak olanlar için adayların ücret ödemesi gerekecektir.

DGS Forum

DGS REHBERLİK YAZILARI

DGS İSTATİSTİKLERİ

DGS Facebook Sayfası

DGS Facebook Soru Çözüm Gurubu

*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. www.dgsli.org biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Avatar yasemin dedi ki:

  90 liradan 135 liraya çıkmış tamamda ankarada sınav zorunlu olması nedir ya belki öğrencinin o kadar maddi imkanı yok.

 2. Avatar kadir burak dedi ki:

  aynen yaemin hanımcım ya bu nedir allaskına napçez biz şimdi :s

 3. Avatar ezgiiiiiiii dedi ki:

  başvuru yapamıyorum yardımcı olursunuz rica etsem 🙁

  1. DgsliOrg DgsliOrg dedi ki:

   14 haziranda başvuru alınacaktır. sadece 1 gün sürecek.

  2. Avatar Kübra dedi ki:

   Bi gun daha versinlerr basvuru yapamadmm

 4. Avatar Kübra dedi ki:

  Bi kere daha gec başvuru yaparlar mi bn basvru yapamadmm :((

 5. Avatar Kübra dedi ki:

  Ya lütfen bi kere daha yapsnlarr ?

 6. Avatar mert dedi ki:

  ya yalvarırım bi kerede yapsınlar lüften ya

BİR YORUM YAZ