Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Çin’de 10000 adet sanal gerçeklik noktası kuruluyor

Çin’de 10000 adet sanal gerçeklik noktası kuruluyor

HTC Vive gözlüğünü daha fazla kitleye ulaştırabilmek amacıyla, Çin’de 10000 adet tecrübe noktası kuruluyor. Bu noktalar, sanal gerçeklik konseptinin daha hızlı bir şekilde yayılmasına imkan tanıyacak.

Tam donanımlı HTC Vive ve Oculus Rift gibi sanal gerçeklik gözlüleri, şimdilik herkesin alabileceği fiyat seviyesinin çok üzerinde. Bununla birlikte eğlence merkezleri, kurumlar, proje yürütücüleri gibi toplu alım yapılan alanlar üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 

HTC, sanal gerçeklik konseptini daha da ileri götürebilmek amacıyla 30 şirketin bir araya geldiği bir yatırım fonu kurmuştu. Fonun amacı sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik alanına proje geliştirmek isteyen girişimlere destek vermek. Fon için 10 milyar dolar civarında bir sermaye ayrıldı.

 

Ortaklığın içerisinde, HTC Vive gözlüğünü daha fazla kitleye ulaştırabilmek de yer alıyor. Bu amaçla HTC, Çin’de 10 000 adet sanal gerçeklik noktası kuracak. Vatandaşların kolayca erişebildiği mekanlarda olacak HTC Vive noktaları, sanal gerçeklik konseptinin daha hızlı bir şekilde yayılmasına imkan tanıyacak. Hali hazırda 1000 adet HTC Vive noktası kurulmuş durumda. Kalan 9000 nokta da yıl içerisinde Çinli teknoloji meraklılarıyla buluşacak.

 

Ayrıca Bkz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ