Reklam
Reklam


Nasıl Bir Çalışma Programı Yapılmalı?

  • 4.246 kez görüntülendi.
Nasıl Bir Çalışma Programı Yapılmalı?

BİR YERDEN ÇALIŞMAYA BAŞLAMAK GEREK AMA NASIL SORUSUNUN CEVABI HEP BİR PROGRAM YAPIP UYMALIYIMLA BAŞLAR, SONRA YAPILAN PROGRAMA UYULMAYARAK ZAMAN KAYBI İLE BİTER.

BENİM TAVSİYEM ASLINDA ŞU GÜNDE ŞU KONU, BU SAATTE BU DERS GİBİ PROGRAMLAR DEĞİL DE GÜNLÜK VE HAFTALIK KOYULAN HEDEFLERE ULAŞMA PROGRAMI ŞEKLİNDE DÜZENLENMELİDİR. MESELA BU HAFTA ŞU EKSİK OLDUĞUM KONULARI ÇALIŞMALIYIM, GÜNDE EN AZ 200 SORU ÇÖZMELİYİM GİBİ.

YENİ BAŞLAYANLAR VEYA KONU EKSİĞİ ÇOK OLAN ARKADAŞLAR MÜFREDAT İÇERİSİNDE BULUNAN KONULARI ÖNEMİNE VE KENDİ SEVİYESİNE GÖRE ÖNÜMÜZDEKİ 3-4 HAFTAYA BÖLÜŞTÜREREK PROGRAM YAPMALIDIR. AMA ŞU SAATTE, ŞU GÜNDE BUNU YAPAYIM DEĞİL DE BU HAFTA BU KONULARI BİTİREYİM ŞEKLİNDE DÜZENLENMELİDİR.

AYRICA ÇOK ÖNEMLİ BİR PROGRAM BİLEŞENİ DE TEKRARLARDIR. YANİ YAPILAN DERS ÇALIŞMA PROGRAMINA HER HAFTA EN EZ 1 KONU TEKRARI KONMALIDIR. BİR DE DENEME SINAVI VE KONTROLÜ EKLENİRSE PROGRAMIN İŞLERLİĞİ VE FAYDASI ARTIRILIR. NE KADAR KONU EKSİĞİN OLURSA OLSUN, MUHAKKAK BOL SORU ÇÖZÜMÜ ÇALIŞMA PROGRAMINIZDA OLMALIDIR.

İLLE SAATLERE ENDEKSLEYECEKSENİZ KENDİ BÜNYENİZE, HERHANGİ BİR İŞTE ÇALIŞIYORSANIZ MESAİ SAATLERİNİZE, OKUYORSANIZ OKUL SAATLERİNİZE, EVLİ VEYA EVLİ-ÇOCUKLU İSENİZ EV DURUMUNUZA GÖRE EN VERİMLİ VE İSTİKRARLI ÇALIŞACAĞINIZ SAATLERİ EN İYİ SİZ BİLİRSİNİZ. BU SEBEPLE PROGRAMIN SAATLERİNİ BU DURUMLARI GÖZ ÖNÜNE ALARAK BELİRLERSİNİZ.

AMA NE YAPIP, NE EDİP PROGRAMA UYMALISINIZ, AKSİ TAKDİRDE PROGRAMI HAZIRLARKEN, KAĞIDA DÖKERKEN BİLE ZAMAN KAYBEDİYORSUNUZ, HATTA SİZE UYUMSUZ BİR PROGRAM SİZDE ÜMİTSİZLİĞE DE YOL AÇABİLİR.

ÖNCELERİ HAFİF, SONRALARI YOĞUNLAŞAN PROGRAMLARI DAHA ÇOK ÖNERİRİM, YANİ PROGRAMINIZ SABİT KALMAMALI, CANLI-AKTİF BİR PROGRAM OLMALI. MİNİK OYUNLAR, CEZALAR, ÖDÜLLER, İSTATİSTİKLER KATARAK DAHA HEYECANLI,ZEVKLİ VE TABİ Kİ FAYDALI HALE GETİREBİLİRSİNİZ.

PROGRAMIN İYİSİ DOLU DOLU OLAN DEĞİL, SENİN UYABİLDİĞİN DOLULUKTA OLANIDIR.

BAŞARILAR DİLERİM.

Aziz Hoca

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

ankara lazer epilasyon