DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!

Welcome, Ziyaretçi

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 13,670
» Son Üye: kareas06
» Toplam Konular: 1,194
» Toplam Yorumlar: 4,994

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 17 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 16 Ziyaretçi
Bing

Son Aktiviteler
Genel Forum Siteleri Yazar: FieryTR
14-02-2024, Saat: 10:25
Kitap Kapak Tasarımı Yazar: FieryTR
02-02-2024, Saat: 16:25
Prefabrik Yazar: FieryTR
01-02-2024, Saat: 11:18
Rise Online GB Yazar: FieryTR
27-01-2024, Saat: 16:22
PUBG Mobile UC Yazar: FieryTR
27-01-2024, Saat: 08:53
SMM Panel Yazar: FieryTR
26-01-2024, Saat: 16:29
Takılası - Genel Forum Yazar: FieryTR
25-01-2024, Saat: 18:57
DGS 2024 Başlığı Açıldı Yazar: ssari
28-09-2023, Saat: 10:24
Deneme Sınavları Yazar: Ferhatt
05-05-2023, Saat: 19:03
DGS muaf olmayan dersler ... Yazar: isletme22
20-02-2023, Saat: 02:17

2002 Dgs Sınav Kılavuzu ve Çıkmış Sorular
Yazar: DgsliOrg - 22-02-2015, Saat: 01:53 - Forum: Çıkmış Sorular ve Deneme Sınavları - Yorum Yok

Merhaba Arkadaşlar Aşağıdaki Bağlantı Aracılığıyla 2002 Yılına Ait Dgs Sınav Kılavuzu ve Çıkmış Sayısal ve Sözel Sorulara Ulaşabilirsiniz...

Tıklayınız...

Bu konuyu yazdır

2001 Dgs Sınav Kılavuzu ve Çıkmış Sorular
Yazar: DgsliOrg - 22-02-2015, Saat: 01:52 - Forum: Çıkmış Sorular ve Deneme Sınavları - Yorum Yok

Merhaba Arkadaşlar Aşağıdaki Bağlantı Aracılığıyla 2001 Yılına Ait Dgs Sınav Kılavuzu ve Çıkmış Sayısal ve Sözel Sorulara Ulaşabilirsiniz...

Tıklayınız...

Bu konuyu yazdır

Antalya Kepez'de Tekniker Alımı
Yazar: Anıl - 21-02-2015, Saat: 22:11 - Forum: İş İlanları - Yorum Yok

Antalta kepezde alüminyum sektöründe faliyet gösteren firmaya tekniker alınacaktır.Özellikle autocadi iyi bilmeleri ön koşuldur. muratuyguner@hotmail.com

Bu konuyu yazdır

İnşat teknikerleri mimarlık seçebiliyor mu?
Yazar: roadrunner - 21-02-2015, Saat: 20:25 - Forum: Soru - Cevap - Yorumlar (1)

Bir çok kişi seçemez sadece restarasyoncular seçiyor diyor ama bana çok saçma geliyor. Böyle bi hakkımız var mı acaba?

Bu konuyu yazdır

Galatasaray Sivas Maçı
Yazar: roadrunner - 21-02-2015, Saat: 20:19 - Forum: Spor - Yorumlar (3)

akşamki maç ne olur arkadaşlar yorumlarınızı alayım Smile hep dgs olmaz değil mi?

Bu konuyu yazdır

Kimsin, Nesin, Kimlerdensin, Nerden Gelir, Nereye Gidersin?
Yazar: DgsliOrg - 21-02-2015, Saat: 20:05 - Forum: Soru - Cevap - Yorumlar (50)

Arkadaslar bu bolumde genel ahlak kurallarina aykiri olmamak sartiyla;

Kendinizi tanitabilir hedeflerinizi anlatabilir ve uye arkadaslarimizi taniyabiliriz... 

Lutfen diger uyeleri kiracak kucumseyecek ve asagilayacak yorumlardan uzak durunuz...

Saygili ve Seviyeli Paylasimlar...

Soru Sormak İçin Soru - Cevap Kategorisinde Yeni Konu Açarak Sorunuzu Sorabilirsiniz... Burası Tanışma Konusudur...

Bu konuyu yazdır

Dgs Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Yazar: DgsliOrg - 21-02-2015, Saat: 20:02 - Forum: Soru - Cevap - Yorum Yok

Sıkça sorulan sorular?

1- Dgs Sınavına kaç kere girebilirim?

Sınava istediğini kadar girebilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

2- Dgs Sınavına kimler girebilir?

Mezun ve son sınıfta olan arkadaşlarımız girebilir.

3- Açıklanan Dgs sınav sonuçlarına okul puanları dahil mi?

Evet arkadaşlar. Okul puanlarınız eklenmiş halidir.

4- Dgs Sınavını kazandım ama gitmezsem puanım düşer mi?

Evet, okul puanınız kılavuzda belirtildiği oranda düşer. ÖBP’niz 0,6 yerine 0,45 ile çarpılıp puanınıza eklenecektir.

5- Dgs ile açıköğretimden devam ettim. Örgün bir öğretimi kazanırsam açıköğretimde ki okulumu da okumaya devam edebilir miyim?

Evet, hiç bir sıkıntı olmadan aynı anda okuyabilirsiniz.

6-Tek ders, staj ve bitirme projesi gibi durumlardan dolayı okulum uzadı DGS ile bir yer kazandım kayıt yapabilir miyim?

Yök bu konu hakkında 2012’de bilgilendirme yaptı. Mezun olamayan öğrencilere bütünleme veya ek sınav sonucunda kayıt hakkı kazandıkları programa kayıt hakkı tanındığı da dikkate alınarak, 2012 dikey geçiş sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavını, tek ders sınavını vb. Başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2012 -2013 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar programların kontenjanları dikkate alınmadan, 2012 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmelerine karar verilmiştir.

7- Lisans ile uzaktan eğitim aynı anda okunabilir mi?

Hayır, böyle bir imkan yok malesef. Lisans eğitimi ile beraber uzaktan eğitim programlarını ve açıköğretimin kontenjanlı bölümlerini aynı anda okuyamazsınız.

8-Önlisans bölümümden hangi lisans programlarına geçiş yapabileceğimi nereden öğrenebilirim?

Sayfamızda ki kılavuzlar kısmından yada ösym sayfasında dgs kılavuzlarından TABLO-3 kısmına bakarak öğrenebilirsiniz.

9-Okul birincisine ek puan yada ayrı kontenjanı var mıdır?

Hayır böyle bir uygulama yoktur.

10-Kaçıncı sınıftan başlayacağımı nerden öğrenebilirim?

Her okul bu konu hakkında farklı bir uygulamaya gittiği için malesef önceden bunun bilinmesi zorlaşıyor. Bizlerde sınavı kazanan arkadaşlarımızın Facebook Sayfamıza (Tıklayınız) yazdıkları tecrübeleri doğrultusunda sizlere bir forum açarak, tüm bilgileri bir başlık altına topladık.

Bu konuyu yazdır