DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Welcome, Ziyaretçi

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 10,573
» Son Üye: Başak Öznur
» Toplam Konular: 836
» Toplam Yorumlar: 2,706

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 16 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 16 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
2017 DGS Dönemi Hayırlı O... Yazar: serkankaradogan
06-12-2016, Saat: 02:22
Gökhan özkars hoca Yazar: serkankaradogan
06-12-2016, Saat: 02:10
Ankara Dgs Kurs Yazar: Cansu Yavuz
29-11-2016, Saat: 20:13
Marmara üniversitesi Yazar: gizem acarr
29-11-2016, Saat: 02:39
AÇIKÖĞRETİM ADALET 1. Ve ... Yazar: SehmuzKızılboga
28-11-2016, Saat: 14:05
KTÜ harita mühendisliği k... Yazar: tersan4
28-11-2016, Saat: 02:27
Okul puanının düşmesi hak... Yazar: Abdullah Gadyar
21-11-2016, Saat: 19:16
2015 dgs sorularını nerde... Yazar: Melike ÖzüTürk
21-11-2016, Saat: 04:06
Uyanan Dev Yazar: Anıl
20-11-2016, Saat: 16:31
Fabrikadan Mühendisliğe Yazar: Anıl
20-11-2016, Saat: 16:31

 
  Gökhan özkars hoca
Yazar: serkankaradogan - 06-12-2016, Saat: 02:10 - Forum: İstek-Şikayet-Öneriler - Yorum Yok

Selam arkadaslar
Gökhan özkars diye bir hoca var videolarını izledim
Gerçekmi bu. Bilgisiz formülsüz diye bi matematik
Çıkarmış. Böyle birşey olabilirdi. Sınava giren ve faydasını gören varmı. Böyle bi safsata varsa. Herşey yalan gercek sensin diyelim o zaman. Boşuna konu calısmayalım yani

Bu konuyu yazdır

  Ankara Dgs Kurs
Yazar: Cansu Yavuz - 29-11-2016, Saat: 20:13 - Forum: Dershane Önerileri - Yorum Yok

Merhaba arkadaşlar. Dgs kursu ile ilgili fikre ihtiyacım var. 4 dershane var aklımda.
1-Garanti akademi
2-Matematik akademi Aziz hoca
3-Kampüs akademi
4-Kuzey akademi
Ben kuzey akademiyi düşünüyorum. Bu dershanelere giden varmı fikir verebilecek olan?? Okuyup geçmeyin lütfen yorum yazın çünkü yarın yazılmayı düşünüyorum aralık grubuna yetişmek için.. teşekkürler şimdiden ?

Bu konuyu yazdır

  Uyanan Dev
Yazar: Anıl - 20-11-2016, Saat: 16:31 - Forum: DGS Başarı Öyküleri - Yorum Yok

Öncelikle merhabalar… Bende başarı hikayemi yazmak istiyorum. Arkadaşlar ben şu an Atatürk üniversitesi ilahiyat fakültesi okuyorum. Nasıl kazandığıma gelince, ilk önlisans’a gittiğimde aşırı üzülüyordum keşke dört yıllık ilahiyat olsaydı diye. Önlisans’a kayıt olmaya gidince ilahiyat fakültesinin önüne gittim “Birgün buraya öğrenci olarak geleceğim” dedim ama bende o azim ne arar fazla sürmedi geçti bu heves. Önlisans kazandığıma çok üzülünce aileme kim sorarsa 4 yıllık diyin dedim ve asıl hikaye burada başladı. Yakın bi akrabamız mezun olduğum okula gidip ne kazandığımı sormuş iki yıllık olduğunu öğrenmiş. Bu sayede uyuyan devi uyandırmış oldu. O sınavı ne yapıp edip kazanacaktım. İlahiyat ikinci sınıfta bulunduğum şehrin bir ilçesinde kuran kursu hocalığı yapmaya başladım hem okul hem iş derken dgs sınavına çalışmadım 236 puan aldım ve doğal olarak kazanmadım. Bi daha ki seneye olur dedik başladık maratona. Yine hem hocalık yapıyordum hem ders çalışmaya çalışıyordum ? çünkü ders çalışmaya vaktim olmuyordu. Bir gün telefonum çaldı ve babamın öldüğünü söylediler. Aniden ölmüştü. Bu ani gidiş beni mahvetti hayatım bitmişti babamla birlikte hayallerimi umutları hayatımı toprağa gömdüm. Hocalığı bıraktım evime geldim. Babamın ölümüyle konuşmayı bıraktım, üzüntüden kendimi yiyip bitiriyordum. Evin tüm yükü üzerimdeydi hem kız oldum hem erkek oldum. Tabi bu arada fırsattan istifade edip beni (afedersiniz) enayi yerine koyan çok oldu. Benim bir sınavım vardı ve çalışmam gerekiyordu. Beni kullanan o haysiyetsizlerle arama mesafe koyup yoluma devam ettim. Dersin başına oturuyordum ama ders çalışmak ne mümkün babam bir an olsun aklımdan çıkmıyordu sınavda gittikçe yaklaşıyordu. Babamın tek isteği benim dört yıllığa geçmemdi. Toparlanmam gerekiyordu artık… kendi kendime terapi yapmaya başladım masamın bir köşesine babamın fotoğrafını koydum ‘babam için’ dedim. O mezarlığa gidip ‘baba ben kazandım’ demek için başladım çalışmaya. Tüm sorumluluk üzerimde olmasına rağmen gece demedim gündüz demedim son 4 ayda çalıştım. 267 puan aldım. İlitamistemedim sırf o okulda o sıralarda oturmak istediğim için ilk tercihime atatürk üniversitesi örgün ilahiyat yazdım ve ilk tercihim geldi çok şükür. Şu an hayallerimi süsleyen yerdeyim. Mutluluğumu eksik yaşıyor olsam da o ilahiyat fakültesinde şu an öğrenciyim. İmkansız diye bir şey yok onu anladım. Sakın kendinizi bırakmayın. Olmaz demeyin ve unutmayın her şer sandığınızda bir hayır mutlaka vardır. Uzun oldu hakkınızı helal edin. Emeklerinizin karşılığını almayı nasip etsin Rabbim. ?
Admin Notu: Başından geçenlere rağmen yılmamandan dolayı seni kutlarım. Başarılarının devamını dilerim.
 
Sizlerde başarı öykünüzü yollamak istiyorsanız TIKLAYIN.

Bu konuyu yazdır

  Fabrikadan Mühendisliğe
Yazar: Anıl - 20-11-2016, Saat: 16:31 - Forum: DGS Başarı Öyküleri - Yorum Yok

Öncelikle herkese merhaba diyerek başlayayım öyküme. Şuan 23 yaşındayım. Aslında elektrikle münasebetim çok öncelere dayanıyor bundan belki 12 sene önceye o zamanlarda çok ilgimi çekiyordu saçma küçük icatlar yapıyordum ve kendimi açıkçası bir mühendis gibi hissediyordum. Ortaokul bittiğinde OKS den kötü sayılmayacak bir puan almıştım ama yaşadığım yerdeki Anadolu liselerine girmeme yetmiyordu. Ailemle ortak bir karar alıp uzağa gitmeyerek yaşadığım yerdeki Anadolu Teknik lisesinde elektrik-elektronik bölümüne yerleştim.İkinci sınıfta kaldım ve bütün hayallerim sanki suya düşmüş gibi hissetmiştim son sınıfa geldiğimde dahi içimde okuma isteği hiç bir şey kalmamıştı. Liseden mezun olup belki bir ön lisans bölümüne gidip bitirip bir işe girerim diye düşünüyordum. Nitekim de öyle oldu. mezun olduktan sonra meslek liselerine tanınan geçiş hakkıyla örgün Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı bölümüne yerleştim. Bu bölümü öyle çok çalışmayarak daha çok gezerek 2 yılda tamamladım. Doğal olarak ortalamam da düşüktü tabi ki. Okul biter bitmez hemen bir fabrikaya işe girdim .Her şey güzeldi artık kendi paramı kazanacaktım mutluydum. İşe girdiğimde ustaların azarlarıyla karşı karşıya kalmıştım ve bütün ayak işlerini ben yapıyordum. Ve düşünmüştüm benim bütün hayatım böyle mi geçecek? diye. Bir süre daha çalıştıktan sonra dayanamayacak hale geldim. Bir karar almıştım bunu ailemle paylaştım. Dgs ye çalışmak istediğimi ve mühendis olmak istediğimi söyledim onlarda olumlu cevap verince işi hemen bıraktım . Sınava hazırlanıyordum artık üzerimde çok büyük bir yük hissediyordum ya kazanamazsam ne olacaktı askere gidip kötü bir işe girip tekrar aynı şeyleri mi yaşayacaktım ? Bir şeye kalkışmıştım. Matematiğim sıfır denilecek kadar zayıftı bunu halletmem gerekiyordu . Deneme sınavlarına giriyordum bir dershanenin. ilk zamanlar çok kötü sonuçlar alıyordum bu sonuçları alınca daha çok çalışmaya hatta sabahlatmaya itmişti . Tabi zaman geçtikçe kendimdeki ilerlemeyi deneme sınavlarındaki net artışlarımı gördükçe başarmaya yakın olduğumu hissediyordum ki öylede oldu. Pamukkale Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandım. Benim için hayal denilecek yerdeyim şuan. Unutmayın hedeflerinizi siz belirlersiniz ve yine unutmayın hayallerinizi hiç bir zaman ertelemeyin çünkü hayat hayallerin üzerine kuruludur.

Sizlerde başarı öykünüzü yollamak istiyorsanız TIKLAYIN.

Bu konuyu yazdır

  Eksi 1.25 Net’ten Bilgisayar Mühendisliğine
Yazar: Anıl - 20-11-2016, Saat: 16:11 - Forum: DGS Başarı Öyküleri - Yorum Yok

Öncelikle herkese Sivas’tan selam gönderiyorum hikayem biraz ilginç ama okursanız belki size biraz faydası dokunabilir. Hikayeme orta okul öğrenimim den başlamak istiyorum. Biraz kısa geçeceğim orta okul da aldığım eğitimin çok iyi olduğu söylenemez artı 8. Sınıfta okulumuzun öğretmen ve öğrencilerini taşıyan servis kaza yaptı. Bu serviste 2 öğretmenimiz iki sınıf arkadaşım ve 2 kişi daha vefat etti aynı serviste 2 tane kuzenim ve birkaç arkadaşım vardı. Çoğu ağır yaralandı kimisi şu anda bitkisel hayatta kimisi sakat kaldı dolayısıyla psikolojik bir çöküntü yaşadım ve o zaman ki OKS’yi kazanamadım. Babam beni imam hatip te okutmak istiyordu ve kaydımı yaptırmak için liseye gittik.(bizim oradaki imam hatip lisesi endüstri ve ticaret meslek liseleri ile bir aradaydı) okula gittik kayıt yaptıracağız ben bir şey bilmiyorum tabi babam okulun tamamını imam hatip lisesi sanıyor. babam Kayıt yaptıracağız dedi ve müdür yardımcısına Kaydı yaptı pazartesi gelsin başlasın dedi bizde bir heyecan bir mutluluk imam hatipli oldum ya . neyse ilk gün okula gittim bir baktım derslerin imam hatiple alakası yok sordum birkaç kişiye dediler ikinci sınıfta bölüm seçiliyor ben de kara cahilim tamam dedim derken 1. Sınıfın sonlarında seçiyoruz bölümleri öğrendim ki imam hatip 1. Seneden seçilip okunuyor. Mecburen başka bölüm seçmek zorun da kaldım ben de en iyisi Bilişim Teknolojileri deyip seçtim. Ve ülkem de ki bütün meslek liseleri gibi eğitim de sondan ilk sırada olan bir lisede 4. Sınıfa kadar gelebildim zor olmadı tabi mesleki eğitimde kusur yok fakat sınava hazırlayamıyorlar öğrencileri neyse girdim YGS ye sınav açıklandığında sonuç belgemi görünce şok oldum LYS ye giremez yazıyordu matematik te 5 soru çözmüşüm 5 ide yanlış yani -1.25 net bir sene dershaneye gittim yine istediğime ulaşamadım bu sefer direk geçiş yaparak Süleyman Demirel üniversitesinde Bilgisayar Teknolojisi okudum 2 senede bitirdim ve DGS ye girdim yine hüsran mühendislik için en az 270 küsur puan lazımken benim aldığım puan 233 29 bin sıralama ama pes etmedim bir sene daha dershaneye gittim çalıştım çabaladım 278 puan 7151 sıralama ile Cumhuriyet Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği(iö) kazandım şu anda burada Sivas’ta okuyorum yerleştirmeler biraz geç oldu vizeler başladı çok iyi çalışamadım ama yetiştirmeye çalışıyorum biraz daha çabayla inanıyorum ki bunu da başaracağım .
Hikayemi okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum ve buradan DGS adaylarına sesleniyorum siz siz olun YGS ye iki sene gerekirse üç sene hazırlanıp istediğiniz bölüme gidin DGS ile gitmeyin her hâlükârda 1. Sınıftan başlıyorsunuz benim 15 dersim muaf oldu sizin kaç dersiniz olur bilemem ama siz siz olun çabalayın çabalayın ve çabalayın şunu asla unutmayın ki ;

“Taşı delen damlaların kuvveti değil sürekliliğidir.”( Lucretius)
 
Sizlerde başarı öykünüzü yollamak istiyorsanız TIKLAYIN.

Bu konuyu yazdır

  2016 KPSS Ortaöğretim Soru Tartışmaları
Yazar: Anıl - 20-11-2016, Saat: 13:33 - Forum: KPSS - Yorum Yok

2016 KPSS Ortaöğretim genel kültür genel yetenek sorularını bu başlık altında tartışıyoruz. Hatırladığınız soruları yazabilirsiniz.

Bu konuyu yazdır

  Okul puanının düşmesi hakkında
Yazar: egemen16 - 20-11-2016, Saat: 02:47 - Forum: Soru - Cevap - Yorumlar (1)

sıkça sorulan sorularda da var ama orda yazılanı doğru anlamamış olabilirim içimi rahatlatmak için açtım bu konuyu kusura bakmayın.

dgs ye ilk girişimde tercih yapıp kazanamassam bir sonraki sene girdiğimde okul puanım düşüyor mu ?
yoksa tercih yapıp kazanırsam mı sonraki sene puan düşüyor?

Bu konuyu yazdır