DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!

Welcome, Ziyaretçi

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 13,670
» Son Üye: kareas06
» Toplam Konular: 1,194
» Toplam Yorumlar: 4,994

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 64 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 62 Ziyaretçi
Bing, Facebook

Son Aktiviteler
Genel Forum Siteleri Yazar: FieryTR
14-02-2024, Saat: 10:25
Kitap Kapak Tasarımı Yazar: FieryTR
02-02-2024, Saat: 16:25
Prefabrik Yazar: FieryTR
01-02-2024, Saat: 11:18
Rise Online GB Yazar: FieryTR
27-01-2024, Saat: 16:22
PUBG Mobile UC Yazar: FieryTR
27-01-2024, Saat: 08:53
SMM Panel Yazar: FieryTR
26-01-2024, Saat: 16:29
Takılası - Genel Forum Yazar: FieryTR
25-01-2024, Saat: 18:57
DGS 2024 Başlığı Açıldı Yazar: ssari
28-09-2023, Saat: 10:24
Deneme Sınavları Yazar: Ferhatt
05-05-2023, Saat: 19:03
DGS muaf olmayan dersler ... Yazar: isletme22
20-02-2023, Saat: 02:17

Harita Kadastro tercih edilebilecek bölümler
Yazar: Yüksel05 - 25-02-2015, Saat: 21:46 - Forum: Soru - Cevap - Yorumlar (1)

Harita ve Kadastro bölümü eski mezunlarındanım.2013 DGS tercihlerinde Jeoloji bölümü tercih edebileceğimizi ancak 2014 de ise jeoloji seçilemiyor gözüküyor bu durum 2015 yılında Harita kadastro bölümü hangi bölümleri seçecek net bilgi varmı?teşekkür ederim

Bu konuyu yazdır

Exclamation 2015 Türkiye Geneli DGS Deneme Takvimi
Yazar: Anıl - 25-02-2015, Saat: 21:46 - Forum: DGS 2015 - Yorum Yok

Bu takvim siz değerli Dgsli.Org üyelerimizin için hazırlanmıştır. Kurumların yapmış olduğu Türkiye Geneli sınav tarihleri tabloda belirtilmiştir. Bu sınavlara girmeniz size durumunuzu ve yerinizi görme açısından çok faydalı olacaktır. Bu tabloyu çıktı alarak çalışma alanınızda, görebileceğiniz bir yere asmanızı tavsiye ediyoruz.  Sınav sınav netlerinizi ve puanlarınızı üzerine not olarak ilerlemenizi görebilirsiniz. Hedefinizi yazmayı unutmayın. Sınav merkezlerini ilgili kurumların sitelerine girerek görebilirsiniz. Sınavlar ortalama 5 ₺ gbi bir ücretle yapılmaktadır. Başarılar….

* Aşağıda Ek Dosyalar kısmından resmin üzerine tıklayıp büyüttükten sonra sağ tıklayıp  “resmi farklı kaydet” seçerek bilgisayarınıza indirdikten sonra yazdırabilirsiniz.

Çıktı almanızı tercih ediyoruz.

*Bu tablo ve yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. “www.dgsli.org“ biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Bu konuyu yazdır

Üçünkü kez Dumlupınar Üniversitesi
Yazar: Anıl - 25-02-2015, Saat: 18:09 - Forum: DGS Başarı Öyküleri - Yorumlar (1)

Merhaba Admin arkadaşım. Bende dgs başarı hikayemi göndermek istedim. Merhaba Arkadaşlar Ben Antalya’dan İbrahim, Ben ilkokulda derslerinde başarılı bir öğrenciydim ve devamlı takdir belgesi ile geliyordum eve. Derken lise zamanı gelmişti. Birileri benim aklıma o zaman şunu soktu nedense düz liseye gidip ne yapacaksın git meslek lisesine mesleğin olsun. Bende öyle yaptım gittim meslek lisesine ve elektrik-elektronik bölümünü seçtim. Okulu ve bölümü hiç sevemedim yani istemeyerek o bölümü okudum ve üstüne 1 yılda sınıfta kaldım. Lise sonda katsayı kalkmıştı ve alan dışı tercih yapacaktım. İlk yıl tercih yaptım ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi ama gitmedim. Tekrar hazılandım ve yine puanım düşük yıine 2 yıllık yazdım yine Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ama bölüm Muhasebe. 2 yıl boyunca bölümümü sevmiştim ve okul bitmişti. Dgs sınavına girecektim ama sıfır bilgi sıfır matematik. Haliyle sonuç 207 puan ve yerleşemedim. Aileme hem çalışıp hem dershaneye gideceğimi söyledim onlarda onayladı. Hemen dershane araştırdım ve ucuz bir dershaneye kaydoldum. Hafta içleri çalışıyor hafta sonları dershaneye gidiyordum. Derken Ocak ayı gelmişti ve oradaki matematik hocamız dershaneden ayrıldı ve ben ilk defa matematiği orada öğreniyordum . Öyle olunca dershaneden ayrıldım. Başka bir dershane araştırdım. Fiyat çok pahalıydı. Dershaneye kayda gittim ve herşeyin kendim için olduğunu söyledim kendi kendime ve kaydoldum. Dershane sadece DGS üzerineydi ve dersler hızlandırılmış olarak gidiyordu. Her hafta TG denemesi vardı. Gün geçtikçe iyi bir karar verdiğimin farkındaydım. Ve sınava son 20 gün kalmıştı. İşten ayrılmıştım. Her gün 1 TG denemesi yapıyorduk ve puanlar hep 250 civari geliyordu ve Hayalim olan Uludağ Üniversitesine yetiyordu. Son 1 hafta günde 2 deneme ve 1 çıkmış yıl soru çözerek sınava hazırdım. Ve sınav günü geldi. Kendime dedim ki sınava girerken bu son denemen. Bu okuldan ya İktisatçı ya Maliyeci olarak çıkacaksın dedim. Ve sınavdaydım sınav o kadar zordu ki Türkçe bittiğinde 40 dk kalmıştı. Matematikten 13 soru işaretleyebildim ama emindim hepsinden. Sınav bitince herşeyin bittiğini bir yılın boşa geçtiğini düşünerek o sıcakta yürüyerek eve gittim. Hemen internetten araştırmaya başladım ve herkesin kötü geçmişti. İçim biraz rahatlamıştı. Derken sınav sonucu açıklandı, matematikten 1 yanlış çıkmıştı. Puanım 230 Sıralama 20393 geldi. Ve ucu ucuna tutan yerler vardı. Hep neresi hayırlı ise orası gelsin diye dua ettim.Derken sonuçlar açıklandı ve yine yeniden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisat gelmişti hem de 12.000’lik yer ve çok mutluydum. Belki bazıları için küçük bişey iibf okumak ama fakülte okumak benim hep hayalimdi ve artık mutlu olduğum alandaki bölümü kazandım. Ve aday arkadaşlar; sizlerin nasıl psikoloji içerisinde olduğunuzu biliyorum. Bu süreç çok zorlu ve yorucu ama inanın herkes başarır bunu. Başarmak için ise ; 1-Gerçekten istemek 2-Asla kazanmamayı düşünmemek 3-Sıkıntıya ve strese girmeyin. Kendinize hep güvenin 2015’de Dgs sınavına girecek arkadaşlara başarılar

İbrahim Yumak

Bu konuyu yazdır

Thumbs Down ÖSYM'den Skandal Uygulama
Yazar: Anıl - 25-02-2015, Saat: 03:01 - Forum: DGS Rehberlik - Yorumlar (4)

[Resim: attachment.php?aid=1]

ÖSYM'nin yapmış olduğu uygulamalara alışmıştık yada alışmak zorunda kaldık. Buda onlardan birisi.ÖSYM, bugüne kadar, hep, yaptığı sınav işlemlerinden dolayı para alıyordu. Bu para alma işlemi de; sınav hazırlığı, telif ücretler, matbaa, dağıtım gibi maliyetlerden dolayı normal karşılanıyordu. Ancak, Başkanlık bu kez internet üzerinden yürütülen tercih işlemleri için para almaya başladı.
Dün yayımlanan YLSY ek tercih kılavuzunda yer alan açıklamaya göre, 461 adet kadro için internet üzerinden ek tercih alınacaktır. ÖSYM, tercihte bulunacak adayların bankaya 10 TL yatırmasını istemiştir. Bu uygulamayla birlikte, ÖSYM internet üzerinden de tercihlerde para almaya başlamıştır.
İşsiz adaylardan 10 TL alınması ve bu yolla adayların, ÖSYM'ye kar sağlayacak bir unsur olarak görülmesi hoş değildir.

100 bin kişinin yapacağı bir tercihte ÖSYM'nin elde edeceği gelir 1 milyon TL'dir. Eski parayla bu 1 trilyon demektir. ÖSYM'nin temel amacı kar amacı gütmeyen bir kuruluş olmasıdır. ÖSYM bu uygulamasıyla kamu kurumu olma vasfından uzaklaşmaktadır. Yetkililerin bu anlamsız ücretlendirmeye son vermesi bekleniyor.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Bu konuyu yazdır

DGS matematik
Yazar: Erdener - 23-02-2015, Saat: 01:50 - Forum: Soru - Cevap - Yorumlar (2)

DGS matematik te hangi konularda kaçar soru çıkıyor?

Bu konuyu yazdır

dgs den menmunmusunuz?
Yazar: emrek - 22-02-2015, Saat: 12:39 - Forum: Soru - Cevap - Yorumlar (1)

Merhaba ben lise son sınıftayım (BİLGİSAYAR WEB OKUYORUM) hiç derslere çalışmadım. 2 yıllık geçiş nasıl olur. Geçsem mi iyi yoksa çalışıp 4 yıllıga mı gideyim. Siz gittiğinize menmunmusunuz ?

Bu konuyu yazdır

2003 Dgs Sınav Kılavuzu ve Çıkmış Sorular
Yazar: DgsliOrg - 22-02-2015, Saat: 01:55 - Forum: Çıkmış Sorular ve Deneme Sınavları - Yorum Yok

Merhaba Arkadaşlar Aşağıdaki Bağlantı Aracılığıyla 2003 Yılına Ait Dgs Sınav Kılavuzu ve Çıkmış Sayısal ve Sözel Sorulara Ulaşabilirsiniz...

Tıklayınız...

Bu konuyu yazdır