DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!

Welcome, Ziyaretçi

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 13,089
» Son Üye: ozlemvildan
» Toplam Konular: 1,116
» Toplam Yorumlar: 4,435

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 43 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 40 Ziyaretçi
Bing, GoogleBot, Yandex

Son Aktiviteler
Yeni 10 Adet Çözümlü DGS ... Yazar: oguzhan95
7 saat önce
Daha önce yerleştiğimiz ... Yazar: Vuslat
21-02-2019, Saat: 13:02
Deneme Sınavları Yazar: fikirtepeee
18-02-2019, Saat: 19:57
5 adet TG denemesi Yazar: msubeydullah
17-02-2019, Saat: 04:35
Çözümlü 10'lu DGS Denemes... Yazar: msubeydullah
17-02-2019, Saat: 04:32
8 Adet DGS Denemesi Yazar: msubeydullah
17-02-2019, Saat: 04:31
DGS Türkçe Denemeleri Yazar: Kullanıcı Adı
12-02-2019, Saat: 21:28
DGS BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİ... Yazar: onurbayramtr
08-02-2019, Saat: 19:55
DGS İtiraf Sayfamızdan Ba... Yazar: Gülşenn
01-02-2019, Saat: 18:03
Roman Tadında Bir Başarı ... Yazar: Gülşenn
01-02-2019, Saat: 17:16

 
  Daha önce yerleştiğimiz puanla yeniden tercih yapılıyordu
Yazar: yasir_ozen - 19-02-2019, Saat: 15:46 - Forum: Soru - Cevap - Yorumlar (1)

daha önce araştırdığım bir konuydu ancak şu anda bulamıyorum. üniversiteye yerleştiğimiz  dgs puanıyla daha sonra başka bir okulu sonraki yıllarda tekrar başvuru yapabiliyordunuz o şekilde bir yök kararı vardı ancak bu karara hiç bir yerden ulaşamıyorum bilgisi olan varm mı ?

Bu konuyu yazdır

  DGS BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ İÇİN NE KADAR LAZIM
Yazar: onurbayramtr - 08-02-2019, Saat: 19:55 - Forum: Soru - Cevap - Yorum Yok

Doğu hariç herhangi bir şehirde bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.Ne kadar puan almam lazım en az ?

Bu konuyu yazdır

  DGS Çalışma Verimliliğini Arttırma
Yazar: DgsliOrg - 23-01-2019, Saat: 23:26 - Forum: DGS Rehberlik - Yorum Yok

Doğru Yöntemi Belirle

Sınava çalışan herkesin kendince çalışma tarzları vardır. Kimisi bol soru çözer, kimisi konu çalışır. Buna benzer bir çok yöntem belirleyebilirsiniz. Önemli olan doğru yöntemi belirlemektir.
Bir çok aday sınava doğru şekilde yani sistematik bir şekilde çalışmadığı için sınavı kazanamıyor veya istediği neticeyi alamıyor. Eğer çalışıp istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız bir yerde ciddi bir sorun var demektir. Bunun nedenlerini kendinizce sorgulayabilirsiniz. Temelinizin zayıf olması, yeterli konsantrasyonu sağlayamamanız, düzensiz çalışmak vs gibi...

Nerede hata yapıyorum?

[Resim: COMO-TIRAR-VISTO-AMERICANO-PORTO-ALEGRE-300x169.jpg]
Bu noktada en önemlisi husus kendinize doğru teşhisi koyabilmenizdir. Şöyle düşünün; hasta olduğunuzda doktora gidiyorsunuz. Doktor size ne şikayetiniz olduğunu soruyor, sizde anlatıyorsunuz. Doktor sizden duyduğu şikayet ve yaptığı tetkik sonucu size teşhisi koyup, uygun tedavi yöntemini belirliyor. Bu şekilde sağlığınıza kavuşabileceğinizi biliyorsunuz. Aynısı kendiniz için yapın. Kendi doktorunuz olun. Sizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz.   
Eksik olduğunuz noktaları tespit edin. Buna göre çalışma yönteminizi belirleyin. Sonrasında kendinize şu soruları sormanızı tavsiye ediyorum;

Belirlediğim çalışma yöntemi bana uygun mu? Bu çalışma yöntemiyle istediğim verimliliği alabiliyor muyum?

[Resim: ON40SD0-300x225.jpg]
Cevabınız evet ise ve buda deneme sınavlarınızda aldığınız sonuçlara yansıyorsa sorun yok demektir. Gereksinimlerinizi karşılayacak bir çalışma yöntemi geliştirmişsiniz demektir. Cevabınız hayır ise sorununuzun tespitinde hata var demektir. O zaman başa dönüp sorunun nerede olduğunu aramalısınız.
Her insanın parmak izi nasıl farklıya, öğrenme becerisi de farklıdır. Kimi yazarak çalışır, kimi defalarca okuyarak anlamaya çalışır bazısı da sadece derste dinler  ve o kafasında yer edinir.

Bu farklılıkların buluştuğu bir ortak payda yok mu? Tabi ki var.  Genel bir tavsiye olarak sınavda  hızlı okumanız ve okuduğunuzu anlamanız için okuma becerinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Bol bol kitap okumanız işinizi kolaylaştıracaktır.  Mümkün olduğunca hızlı okuyup, okuduğunuzu anlamaya çalışın. Gözlerinizi hızlı okumaya alıştırın. Kitap okumanın yanı sıra bol bol soru çözün. Süre tutarak test çözün. Unutmayın bir soruya 5 dk verilirse herkes çözer. Fark yaratmak istiyorsanız o soruyu 30 sn bilemediniz 1 dk içerisinde çözmeyi hedefleyin. Hedeflerinizi yükseğe koyun. Ulaşamayacak olsanız bile hedefinizin yakınına bile gelmek başarıdır. 

Dgsli.org olarak hedefinize ulaşmanızda ufak bir katkımız oluyorsa ne mutlu bize. Gelen teşekkür mesajlarından doğru yolda olduğumuzu anlayabiliyoruz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz. Sorularınızı FORUM sayfamızdan sorabilirsiniz. Yararlı içeriklere ulaşmak için sosyal medya hesaplarımızı aşağıdaki verdiğimiz bağlantılardan takip edebilirsiniz.

Dgsli.org Web Ekibi

Sosyal Medya Adreslerimiz:
– Resmi Instagram Hesabı
– Facebook sayfası
– Resmi Twitter Hesabı
– Dgsli.org site hakkında anlık duyuru sayfası
– Dikey Geçiş Sınavı (DGS)  Grubu
*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. “www.dgsli.org“ biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu konuyu yazdır

Exclamation DGS MİMARLIK İÇİN EN AZ MATEMATİK KAÇ NET
Yazar: exe1ans - 15-01-2019, Saat: 16:03 - Forum: Soru - Cevap - Yorum Yok

Merhaba arkadaşlar ben İç mekan tasarımı 2 sınıf öğrencisiyim bu sene son sınıftayım ve 2 yıllık ile bırakmak istemiyorum ancak kendim sözelciyim matematik ile aram hiç yok geçen sene matematik dersimiz vardı bir arkadaşımdan rica ediyordum beni calıştırıyordu 90 yada 80 alıyordum yani birisi beni calıştırınca matematiği çok iyi yapıyorum eminimki dgs içinde matematik birisi calıştırsa beni çok iyi yaparım. Benim öyle bir kötü yanım var dersi derste anlayamıyorum illa birisi beni yanına alıp şu şöyle bu böyle demesi gerekiyor yoksa anlamıyorum Okul puanım iyi durumda notlarım çok yüksek. Siz değerli arkadaşlarıma sorularım şunlar Matematikten EN AZ kaç net yapmam gerekir bu birinci sorum ikinci sorumda eğer diyelimki kazandım inşallah kaçıncı sınıftan başlıyacağım

Bu konuyu yazdır

  Bölümünden Memnun Olmayan Var Mı?
Yazar: peruru - 09-01-2019, Saat: 16:41 - Forum: Soru - Cevap - Yorum Yok

Dgs ile geçiş yapıp bölümünden memnun olmayan, kafası karışık arkadaşlar var mı? 
Ben Laborant Ve Veteriner Sağlık programından Veteriner Fakültesine geçiş yaptım ama hiç memnun değilim. Okulu bırakmayı düşünüyorum. Aynı durumda olan arkadaşlar varsa yazabilirler mı?

Bu konuyu yazdır

  2018-2019 Dgs fark var mı?
Yazar: akmanoglunecati - 17-12-2018, Saat: 21:44 - Forum: Soru - Cevap - Yorumlar (1)

selam arkadaşlar şimdi dgs kitabı alacktım fakat fiyatlar çok pahalı geldi (2019) ben de 2018 lere baktım onlar biraz daha uygun konu,müfredat,soru tarzı açısından ne gibi farklar vardır yani arada fazla bir fark yoksa 2018 le başlayacaktım ilk önce cevaplar için şimdiden teşekkürler....

Bu konuyu yazdır

  Nick degistirme
Yazar: Fatih Sultan Pehlivan - 09-12-2018, Saat: 19:36 - Forum: İstek-Şikayet-Öneriler - Yorum Yok

Nick degistirmek istiyorum, forumda boyle bir imkan yok mu?

Bu konuyu yazdır