Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

YÖK’ten Şartlı Kayıt Duyurusu

YÖK’ten Şartlı Kayıt Duyurusu

Geçen senede uygulanan şartlı kayıt için YÖK yeni bir duyuru yaptı. Bu senede öğrenciler şartlı kayıt imkanından yararlanabilecek.

Yapılan açıklama şöyle;

2015 DGS’de Kayıt Yaptıramayanlara YÖK’ten Şartlı Kayıt Kolaylığı (17.08.2015)

2015 Dikey Geçiş Sınavı ile yükseköğretim programlarına yerleştirilen, ancak öğretim kurumlarından tek ders, bütünleme, staj vb. nedenlerle mezuniyet işlemlerini tamamlayamadıkları için kazandıkları programa kayıt yaptıramayacak öğrencilerin, kayıt haklarının saklı kalması konusundaki dilekçeler Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 12/08/2015 tarihli toplantısında incelenmiş ve 14/05/2015 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında Yürütme Kuruluna verilen yetkiye dayanarak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilere bütünleme veya ek sınav sonucunda kayıt hakkı kazandıkları programa kayıt hakkı tanındığı da dikkate alınarak, 2015 Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavını, tek ders sınavını vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2015-2016 eğitim -öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar programların kontenjanları dikkate alınmadan, 2015 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmelerine karar verilmiştir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar amine dedi ki:

    merhaba ben yaşlı bakımı ikinci sınıf ögrencisiyim birinci sınıftakı yaz stajımı yapmadım ikinci sınıfta yapacagım yapmadıgım icinde mezuniyetim uzuyo o yuzden benim dgsye girme hakkım varmı varsa bana gelen üniversiteye kayıt yaptırabilirmiyim tesekkurler.

BİR YORUM YAZ