Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

YÖK’ten Lisans Tamamlama Kararı

YÖK’ten Lisans Tamamlama Kararı
YÖK 24.04.2017 tarihli yazısını göre , lisans tamamlama işlemlerine yönelik bazı karar aldı.

YÖK lisans tamamlama başvurularında, öğrenim ücreti alınması, derslere devam mecburiyeti, kayıt sonrasında öğrencilik haklarından yararlanılması, kayıt sonrasında askerlik tecil işlemlerinin nasıl yapılacağı hususlarındaki yetkiyi bundan böyle Üniversitelere bıraktı.

YÖK lisans tamamlama başvurularında, öğrenim ücreti alınması, derslere devam mecburiyeti, kayıt sonrasında öğrencilik haklarından yararlanılması, kayıt sonrasında askerlik tecil işlemlerinin nasıl yapılacağı hususlarındaki yetkiyi Üniversitelere bıraktığı konusundaki göndermiş olduğu yazısını aşağıda sizlerle paylaştık.

Bir çok üyemizden gelen sorular ve medyada oluşan bilgi karmaşasını göz önüne alarak YÖK’ün yayınladığı yazıyı sizlere açıklayalım;

Bu karar yurt dışındaki bir yükseköğretim kurumunda öğrenim gördükten sonra  Türkiye’de bir lisans derecesi elde etmek veya denklik belgesi almak isteyenleri kapsamaktadır. Sağlık Lisans Tamamlama ve ilahiyat lisans kapsamında değerlendirilmemelidir. Yani DGS öğrencilerini kapsamamaktadır. Açıkcası herhangi bir karışıklık yaşanmaması adına YÖK’ten daha detaylı bir açıklama yapılabilirdi.

DGSLİORGyok

 *Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. www.dgsli.org biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar yeşim dedi ki:

    adalet meselk yuksekokulu mezunu bu lisans tamamlamadan yararlanabiliyormu tesekkurler

BİR YORUM YAZ