Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Öğrencilere müjde ! O para iade edilecek

Öğrencilere müjde ! O para iade edilecek

Öğrencilere ‘katkı payı’ müjdesi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, okulunu normal süre içinde bitiremeyenlerden katkı payı alınacağını açıkladı.

Arınç, Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklama yaptı, gazetecilerin sorularını yanıtladı. ‘Harçlarla ilgili bir karar alındı mı?’ sorusu üzerine Arınç, şunları kaydetti:

 

‘Sayın başbakanımız bu katlamalı harçları durdurmuştu. Müjde olabilecek çözümü söylemek istiyorum: ‘Lisans öğretiminde hukuk 4 yıldır, tıp 6 yıldır. 4-5 ve 6 yıllık programlarda harç almıyoruz. Bundan sonra da alınmayacak. Ancak zamanında bitiremeyen öğrencilerden normal öğretim için artırımsız olarak katkı payı alınacaktır. Lisansüstü programlarda da yine artırımsız katkı payı alınacaktır. Eğer artırımlı ücret alındıysa normal katkı payı dışındaki ücreti öğrenciye iade edeceğiz.’
FİDAN’IN İSTİFASI
Hükümet Sözcüsü Arınç, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesine ilişkin soru üzerine, ‘Bu kriz değildir, kriz sayılmaması gerekir. Bu tartışmalar artık dünde kalmıştır. Bu konunun tekrar tartışılması, tekrar gündemde tutulmasının hiçbir faydası yoktur. Ortada sadece bir gerçek var, Sayın Başbakanımızın uygun bulması ve takdirleriyle MİT Müsteşarı Sayın Fidan görevinden ayrılmış ve milletvekili aday adayı olmak isteğini ortaya koymuştur. Sayın Başbakanımızın taktiri söz konusudur. Onun takdirinin söz konusu olduğu bir yerde de artık hiçbirimizin yorum yapmasına gerek bulunmamaktadır’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ