Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Merhaba DGS adayı arkadaşım !

Gizem Yıldız

Gizem YILDIZ kimdir ? Üniversitedeki eğitiminden önce ezbere karşı yenik düşen , umutsuz , ' ben yapamam ' fikrine sahip ve hayalleri olmayan bir kişiyken , üniversiteyi (MYO) kazandıktan sonra hayatı tamamen değişen ve karamsarlıktan uzaklaşanan kişi. Bahçeşehir Üniversitesi MYO'dan Bahçeşehir Üniversitesi iktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne giden bir eğitim yolculuğu.

Merhaba DGS adayı arkadaşım ! Sana ufak tavsiyeler vermek istiyorum.

Birincisi , dikey geçiş sınavını düşündüğün kadar okul derslerine de odaklan.Okul dersleri ile dikey geçiş konularını dengele.Çünkü senin derslerin ne kadar iyi ise okulundan gelecek olan puanın da o derece yüsek olacak ve dgs puanına eklenecek.Sınırda kaldığın sıralarda bu puan sana çok yardımcı olacak.C-D gelsin yeter bana deme , o dersleri A-B yaparsın sen.//

İkincisi ,  sayılacak derslerin hakkında araştırmalar yap , yap ki okulunu kazandıktan sonra şaşkına dönme ? Şunu da eklemek isterim , derslerin az sayıldı diye üzüldüğünde bilki bu senin için daha hayırlı gelebilir.Çünkü emin ol , meslek yüksekokulundaki derslerin ile fakültedeki derslerinin adı aynı olsa bile farklı yönlerini göreceksin.Ayrıca bu dersler senin için pekiştirme sayılabilir.Ama ön hazırlıktan zarar gelmez , sen araştır araştırabildiğin kadar ?

Üçüncüsü , dikey geçiş sınavına ne kaldı şunun şurasında ? Zamanını iyi değerlendir , stres yapmamaya çalış ve sana ilham veren neler varsa onların yanında ol.Bu sana ilerlemen  ve kendine güvenmen konusunda yardımcı olacaktır.Kontenjanların az olduğunun farkındayım sen gönlünü temiz tut , iyi düşün ve derslerine odaklan.Pozitif düşünürsen sonuçların da pozitifleştiğini görebilirsin.

Her şey gönlünce olsun !

Sevgiler

Gizem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ