DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden EA puanım hesaplandı? AÖF'e nasıl kayıt olunur?
Neden EA puanım hesaplandı? DGS ile Aöf 'e nasıl geçiş yapabilirim?

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Açık Öğretim Fakültesi artık sınavsız geçişi kaldırdığını geçen sene duyurmuştu. Önümüzde ki sene (yani bu sene -2016'dan başlamak üzere) DGS ile kayıt alacağını belirtmişti.

Peki nasıl kayıt olacağız? Ben sayılsalcıyım neden EA puanım hesaplandı?
AÖF artık DGS ile öğrenci alacağından herkesin başvuru yapabilmesi için EA puanı hesaplandı. Yani sayılsacı yada sözelci olmanız fark etmez. AÖF kayıtları EA puanına göre olacak. Bu nedenle ÖSYM her adayın EA puanını hesaplayarak AÖF'e başvuru yapılabilmesini sağladı. 
Kayıtlar ve tercihler nasıl olacak?
ÖSYM tercih kılavuzu daha yayınlanmadığı için şuanlık kesin bir bilgi yok. Tercik kılavuzu yayınlandığında AÖF kayıtları hakkında net bir bilgi sahibi olacağız. Burayı takip ederseniz burda nda güncellemede bulunup sizleri bilgilendireceğiz.
Ara
Teşekkür Edenler:
(26-09-2016, Saat: 14:28)Anıl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neden EA puanım hesaplandı? DGS ile Aöf 'e nasıl geçiş yapabilirim?

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Açık Öğretim Fakültesi artık sınavsız geçişi kaldırdığını geçen sene duyurmuştu. Önümüzde ki sene (yani bu sene -2016'dan başlamak üzere) DGS ile kayıt alacağını belirtmişti.

Peki nasıl kayıt olacağız? Ben sayılsalcıyım neden EA puanım hesaplandı?
AÖF artık DGS ile öğrenci alacağından herkesin başvuru yapabilmesi için EA puanı hesaplandı. Yani sayılsacı yada sözelci olmanız fark etmez. AÖF kayıtları EA puanına göre olacak. Bu nedenle ÖSYM her adayın EA puanını hesaplayarak AÖF'e başvuru yapılabilmesini sağladı. 
Kayıtlar ve tercihler nasıl olacak?
ÖSYM tercih kılavuzu daha yayınlanmadığı için şuanlık kesin bir bilgi yok. Tercik kılavuzu yayınlandığında AÖF kayıtları hakkında net bir bilgi sahibi olacağız. Burayı takip ederseniz burda nda güncellemede bulunup sizleri bilgilendireceğiz.

KEŞKE EA PUANININ BUNUN İÇİN HESAPLANACAĞINI ÖNCEDEN BİLDİRSELERDİ DE İNSANLAR ONA GÖRE HAZIRLIK YAPSAYDI. BARİ FORMALİTE İCABI DGS'DEN ALIM YAPSALAR PUANA O KADAR DİKKAT ETMESELER.
Ara
Teşekkür Edenler:
bu sene istediğim puanı alamadım askerlik tecil hakkımda aralıkta sona eriyor  seneye de tecillettirebilmem için aöfye mi kaydolucam yoksa başka bi yolu varmı yardımcı olursanız sevinirim
Ara
Teşekkür Edenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DGS Açıklanmadan Kayıt Almaya Başladılar Anıl 0 2,441 04-08-2017, Saat: 18:34
Son Yorum: Anıl
  Dikey Geçiş / Lisans Tamamlama Kapsamında Kayıt Yaptıranlar için Not Birleştirme Duyu DgsliOrg 0 3,607 05-02-2015, Saat: 18:00
Son Yorum: DgsliOrg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi