Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

DGS 2017 Şartlı Kayıt Duyurusu

DGS 2017 Şartlı Kayıt Duyurusu

2017 DGS ile bir bölüm kazandığı halde tek dersten veya stajdan dolayı mezun olamayanları ilgilendiren şartlı kayıt hakkında duyuru yayınlandı. Önceki senelerde uygulanan şartlı kayıt bu senede uygulanmaya devam edecek.

YÖK sitesinde yayınlanan duyuru şu şekilde;

20/04/2017 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında Yürütme Kuruluna verilen yetkiye dayanılarak, 2017 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2017 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 13/09/2017 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.

Duyuru linkine BURDAN ulaşabilirsiniz.

Şartlı Kayıt’a Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Şartlı kayıt başvurusu ve detaylarını sizlere daha önceden hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz. Yazıya gitmek için BURAYA TIKLAYIN.

 *Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. “www.dgsli.org“ biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Taha dedi ki:

    Benim sadece güz döneminden 2 dersim alttan kaldı yani okulum yarım dönem uzadı.Dgs tercihimi yaptım eğer ki okulu kazanırsam güz dönemi sonunda mezun olunca kazandığım okula bahar yarı yılından kayıt yaptırıp 4 yıllığa geçiş yapabilirmiyim? Yök ü aradığım zaman tek ders yada staj demiyor ders sayısı vs. Önemli değil ve okulun insiyatifine kalmış bir durum biraz da diyor yani geçiş yapabilirmiyim?

  2. Avatar nesrin dedi ki:

    Benimde aynı şekilde güz döneminden 1 dersim var,dgs sosyoloji bölümüne yerleştim.Şimdi ben bahar dönemine şartlı mezuniyet belgesi alıp kayıt yaptırabilecekmiyim.Bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok,aynı anda iki bölüme kayıt yaptıramazsınız diye bilgi veriyor büroları aradığımda.Bu konu hakkında bilgisi olan cevap verebilirmi…

BİR YORUM YAZ