Reklam
Reklam
DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

2020 DGS Başvuruları Başladı

2020 DGS Başvuruları Başladı

Meslek yüksek okullarının son sınıflarında olan veya mezun durumdaki adayların girebildiği Dikey Geçiş Sınavı‘na başvurular bugün itibari ile başladı.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda kayıtlar 9 Haziran (bugün) itibariyle başlıyor. 2 yıllık önlisans bölümlerini, 4 yıllık bölümlere tamamlamak isteyen adayların girmiş olduğu bu sınav bir çok kişinin fakülte hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Bu hayalinizde sizlere destek sağlamaya devam eden Dgsli.org ‘a Forum ve sosyal medya hesaplarını (hesaplar haberin en altında verilmiştir.) takip ederek sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca sınav hakkında yapılan son dakika uyarılarını kaçırmamak için Mobil Uygulamamızı yükleyebilirsiniz. Bu sayede telefonunuza bildirim gelerek takipte kalabilirsiniz.

Başvurularınızı son güne bırakmamanızı tavsiye ederiz. ÖSYM tarafından yapılan duyuru şu şekilde;

DUYURU
(09 Haziran 2019)

2020-DGS Başvurularının Alınması

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS), 09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 09 – 17 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2020-DGS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞI


2020-DGS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri

– Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sayfası
– Resmi Twitter Hesabı
– Resmi İnstagram Hesabı
– Dgsli.org site hakkında anlık duyuru sayfası
– Dikey Geçiş Sınavı (DGS)  Grubu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ