KPSS’ye Kimler Girebilir | DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu dgs, dikey geçiş sınavı, dgs forum, dgs puan hesaplama, dgs tercih robotu, dgs taban puanları,
Reklam
Reklam


KPSS’ye Kimler Girebilir

KPSS’ye Kimler Girebilir

Ön Lisans KPSS’ye Kimler Girebilir, Lisans Okurken Ön Lisans KPSS’ye Girmenin Koşulları hakkında sizi bilgilendirme amacıyla bir yazı yayınladık.

Lisan Okuyan KPSS adaylarının belirli şartları taşımaları halinde Ön Lisans KPSS’ye girebilmeleri mümkündür.

Ön Lisan KPSS’ye giren bir aday öncelikle tercih yapacağı zaman lisans mezunu olmamalıdır. Bunu yanında önlisans kpss’den girdiği için önlisans diploması veya önlisanstan mezun olabilecek drumda olmalıdır.

İlişiklerini kesen adaylar kendi bölümlerinden tercih yapamazlar. Ancak bazı bölümlerde hem lisans hem de dört yıllık öğretimler vardır. Bu bölümlerde kurken ilişik kesenler ilgili bölümlerin ön lisans mezunu olarak kabul edilmezler. Bu kişilerin mezun oldukları herhangi bir alan yoktur, bunlar sadece lisans mezunu olarak değerlendirilir.

Ön lisans okuduktan sonra lisansa devam edenler ilişik kesmeden KPSS’ye girebilir çünkü bir diplomaları vardır. 1. Sınıf öğrencileri ise ön lisans KPSS’ye girebilir. Ancak bir diplomaları olmadığından tercih yapamazlar. Tercih yapabilmek için iki yıllık eğitimi tamamlamış olmak gerekmektedir.

Açıköğretim fakültesi veya uzaktan eğitim ile okuyanlar için de benzer durum geçerli olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

ankara lazer epilasyon