DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOKUZ EYLÜL BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
Arkadaşlar geçen sene ben de DGS ye hazırlandım o kadar çok uğraştım.Ancak gerek şanssızlık diyelim gerek benim başarısızlığım İstanbul'dan İzmir'e gittim.Tabii söylenenler olacak kazanmış da beğenmiyor haklı olabilirsiniz bu halimize de şükür. Nasıl kazandığımı anlatmaya gelirsem benim kaderim özel bir dershanede çok özel bir hocayla tanışmakla değişti.Hocam gerçekten çok iyi ve arkadaş gibiydi.İlk girdiğim denemem YGS denemesiydi ve sadece 9 netim vardı.İlerleyen günlerde hocamdan aldığım bir taktik sayesinde işlerim çok kolaylaştı.Bana dedi ki ben dersi anlatayım soruları sonra çöz ve bu taktiği uygulamaya başladım o anlatıyordu ben önce dershane kitaplarını sonra ek kaynakları çözüyordum.Günden güne iyi oldu her şey ancak bir problemim vardı geometri yapamıyordum ne yaptıysam olmadı belki de İzmir'e düşmemdeki en büyük etkendi.Geometri yapamıyacağımı anlayınca matematiğe daha da asıldım.Matematikten full çekiyordum son denemelerde geometriden ise sadece açı sorusunu yapabiliyordum.Sınava da böyle girdim.Hocam bana her zaman derdi ki ilk 1000 de olursan İstanbuldasın .Sınava girdim gerçekten 52 soru işaretledim geometri yine yapamadım.Farklı olan şey ise yanlışlarım geldi ve 44,5 net yaptım. Puanım 310 ve sıralamam 799 du.Tam sevinirken bi anda kontenjanların düştüğünü hatırladım ve de bilgisayarcıların geçen sene çok fazla yaptıklarını gördüm.İlk başta İstanbul olan hayaller bi anda 3 büyük ile dönüştü hatta yanlarına Sakarya,Kocaeli,Eskişehir bile girdi.Soran olur diye söylüyorum araştırmalarımdan sonra tercih sıramı İstanbul İzmir Ankara yaptığım için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi geldi Ankara'daki üniversiteler de gelebilirdi (Ankara isteyen varsa umutsuzluğa düşmesin) ve tam burslu da hiçbir özel okul yazmadım. Kısaca okul hakkında da bilgi vermek isterim.Mühendisliklerin çoğunda hazırlık şartı var buna göre kararınızı verin bazıları %30 ancak hazırlık şart.Hazırlık da iyi bir eğitim var ve zorluyorlar.Ancak düzenli çalıştığınızda sorun yok.Konu kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.Mühendislik bölümüyle hazırlık tamamen ayrı yerlerde ve ayrıca Buca'yı İzmirliler İzmirden saymamakta.Deniz yok Buca'da otobüsle yaklaşık 20 25 dakika ancak çok öğrenci dostu bir ilçe oldukça ucuz kiralar uygun.Erkek öğrenciler için yurtlar az.İzmir diye soğuk olmaz sanmayın çok soğuktur kazanan arkadaşlar olursa kesinlikle kışlıklarınızı getirin.Eğer kazanır da bilgi almak isteyen olursa bana mesaj veye mail atabilir.Bu arada bu senede DGS ye girdim Hacettepe’nin kontenjan açmasıyla yine İstanbul hayallerim var.Herkesin duaları kabul olsun.Umarım herkes istediği yeri kazanır.Başarılar…
Ara
Teşekkür Edenler: Irmak Atcı
Tebrik ederim
Ara
Teşekkür Edenler:
(25-08-2016, Saat: 02:17)enesdemirdere Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar geçen sene ben de DGS ye hazırlandım o kadar çok uğraştım.Ancak gerek şanssızlık diyelim gerek benim başarısızlığım İstanbul'dan İzmir'e gittim.Tabii söylenenler olacak kazanmış da beğenmiyor haklı olabilirsiniz bu halimize de şükür. Nasıl kazandığımı anlatmaya gelirsem benim kaderim özel bir dershanede çok özel bir hocayla tanışmakla değişti.Hocam gerçekten çok iyi ve arkadaş gibiydi.İlk girdiğim denemem YGS denemesiydi ve sadece 9 netim vardı.İlerleyen günlerde hocamdan aldığım bir taktik sayesinde işlerim çok kolaylaştı.Bana dedi ki ben dersi anlatayım soruları sonra çöz ve bu taktiği uygulamaya başladım o anlatıyordu ben önce dershane kitaplarını sonra ek kaynakları çözüyordum.Günden güne iyi oldu her şey ancak bir problemim vardı geometri yapamıyordum ne yaptıysam olmadı belki de İzmir'e düşmemdeki en büyük etkendi.Geometri yapamıyacağımı anlayınca matematiğe daha da asıldım.Matematikten full çekiyordum son denemelerde geometriden ise sadece açı sorusunu yapabiliyordum.Sınava da böyle girdim.Hocam bana her zaman derdi ki ilk 1000 de olursan İstanbuldasın .Sınava girdim gerçekten 52 soru işaretledim geometri yine yapamadım.Farklı olan şey ise yanlışlarım geldi ve 44,5 net yaptım. Puanım 310 ve sıralamam 799 du.Tam sevinirken bi anda kontenjanların düştüğünü hatırladım ve de bilgisayarcıların geçen sene çok fazla yaptıklarını gördüm.İlk başta İstanbul olan hayaller bi anda 3 büyük ile dönüştü hatta yanlarına Sakarya,Kocaeli,Eskişehir bile girdi.Soran olur diye söylüyorum araştırmalarımdan sonra tercih sıramı İstanbul İzmir Ankara yaptığım için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi geldi Ankara'daki üniversiteler de gelebilirdi (Ankara isteyen varsa umutsuzluğa düşmesin) ve tam burslu da hiçbir özel okul yazmadım. Kısaca okul hakkında da bilgi vermek isterim.Mühendisliklerin çoğunda hazırlık şartı var buna göre kararınızı verin bazıları %30 ancak hazırlık şart.Hazırlık da iyi bir eğitim var ve zorluyorlar.Ancak düzenli çalıştığınızda sorun yok.Konu kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.Mühendislik bölümüyle hazırlık tamamen ayrı yerlerde ve ayrıca Buca'yı İzmirliler İzmirden saymamakta.Deniz yok Buca'da otobüsle yaklaşık 20 25 dakika ancak çok öğrenci dostu bir ilçe oldukça ucuz kiralar uygun.Erkek öğrenciler için yurtlar az.İzmir diye soğuk olmaz sanmayın çok soğuktur kazanan arkadaşlar olursa kesinlikle kışlıklarınızı getirin.Eğer kazanır da bilgi almak isteyen olursa bana mesaj veye mail atabilir.Bu arada bu senede DGS ye girdim Hacettepe’nin kontenjan açmasıyla yine İstanbul hayallerim var.Herkesin duaları kabul olsun.Umarım herkes istediği yeri kazanır.Başarılar…

Merhaba bende 9 Eylül düşünüyorum ama malum bu sene sonlara kaldık ve çoğu yerde yer yok özel yurtlarda 8000 den aşağı değil bu ucuz kiralar nerede acaba kız apart, yurt, ev varsa bildiğin biraz fikir verebilir misinSmile
Ara
Teşekkür Edenler:
Merhaba,
Yurt sıkıntısı yaşamazsın yer bulursun ancak o fiyattan aşağı yer yok gibi buralarda. Eğer ki bi kaç kişi bulabilirsen eve çıkabilirsin kiralar 650 den 1250 ye kadar gitmekte okula çok yakın yerlerde 750 ile 900 arası ev işi çok kolay ama dediğim gibi yanına arkadaş bulmalısın. İsim olarak kız yurtlarını bilmiyorum ancak okulun çevresinde bir tur attığın takdirde bulabilirsin.İnternetten ev bakmak için de Buca Adatepe mah. Atatürk Mah. ve Kuruçeşme mah. diye aramalısın bunların dışında kalan yerler uzak kaçar.Bir de Buca Koop. bakabilirsin, ayrıca okulun kendi yurdu var oraya başvurabilirsin ek olarak da kyk yurtları okula çok yakın.İyi günler Smile
Ara
Teşekkür Edenler:
Kocaeli 283 puanla kapatmış neden kocaeli bile anca gelir diyorsun 310 puanla?
Ara
Teşekkür Edenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YTÜ GIDA MÜHENDİSLİĞİ 2017 Sabreden 3 2,683 28-06-2018, Saat: 16:09
Son Yorum: DgsliOrg
  Dokuz Eylül Makine Mühendisliği Anıl 1 3,983 25-07-2017, Saat: 21:48
Son Yorum: makeekako
  Eksi 1.25 Net’ten Bilgisayar Mühendisliğine Anıl 0 5,615 20-11-2016, Saat: 16:41
Son Yorum: Anıl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi