DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2016 dgs ile mimarlik ozel universite tercih edecekler ve bilgisi olanlar!!!
Arkadaslar 2016 dgs puani ile mimarlik bolumu tercih etmek istiyorum bilgisi olanlar egitim muafiyet ve burslar hakkinda bigi paylasabilirmisiniz...
Ara
Teşekkür Edenler:
Ben İstanbul Arel Üniverstesinde Mimarlık okuyorum üniversteyle sorun yaşadığım için değiştirmek için tekrar dgs ye girdim. Ders muafiyeti okuduğun bölüme ve üniversteye göre değişmektedir. Puanını söylersen sana üniverste önerebilirim.
Ara
Teşekkür Edenler:
Benim aklimda beykent avrasya ve kibris dau var beykent yada avrasya universiteleri hakkinda bilginiz varmi muafiyet egitim gibi
Ara
Teşekkür Edenler:
(29-09-2016, Saat: 22:04)Ebay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim aklimda beykent avrasya ve kibris dau var beykent yada avrasya universiteleri hakkinda bilginiz varmi muafiyet egitim gibi

Bunların arasında beykent hakkında bilgim var eğitimin kolay olduğunu biliyorum, inşaat teknikerleri 15-17 ders muaf ediyo diye biliyorum. Macera arıyosan kıbrısa git derim ama orada pek okuma isteği olmuyo :Smile daü de sanırım ingilizce eğitim oluyo onuda gözardı etme ve kıbrısta okuyan biri olarak  çok fazla masraf olacak, ne düşünüyosan 2 katı masraf Smile
Ara
Teşekkür Edenler:
Mesela beykent 3. Siniftan baslatiyor diye biliyirum 2 sene bitme sansi nasil olur acaba bi donemde 2 proje varmi??? bilirsininz 8 mimari projeyi teslim etmeden mezun olunamiyor mimarlikta.3. Siniftan baslatip alttan ders vererek yine 4 seneyi mi bulduruyorlar acaba.keske yaz okulu ile falan 2 senede bitse dicem ama bilemiyorum
Ara
Teşekkür Edenler:
(29-09-2016, Saat: 22:44)Ebay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesela beykent 3. Siniftan baslatiyor diye biliyirum 2 sene bitme sansi nasil olur acaba bi donemde 2 proje varmi??? bilirsininz 8 mimari projeyi teslim etmeden mezun olunamiyor mimarlikta.3. Siniftan baslatip alttan ders vererek yine 4 seneyi mi bulduruyorlar acaba.keske yaz okulu ile falan 2 senede bitse dicem ama bilemiyorum

2 senede bitirme şansı hiçbir üniverstede olmuyo malesef hele mimarlıkta. Birde bir dönemde 2 proje verebilmek öyle kolay bi iş değil üstüne proje değerinde dersler gelecek imkansıza yakın yani.  sen 3 senede bitirde öp başına koy :Smile Aslında 6 proje var 2 si temel tasarım altında incik boncuk yapılan dersler onları normal projeyle alabilirsin lakin üniverste verir mi bilemem :Smile Dgs le mimarlığa geçiyosan 3 seneyi kafadan çıkar, herşey yolunda giderse son senen rahat geçecektir zaten Smile
Ara
Teşekkür Edenler:
Arkadaşlar yeni yüzyıl ve nişantaşı üniversiteleri 3. sınıftan başlatıyor mu acaba ?
Birde 220 puan yaptım 63 bin sıralamam istanbulda tam ücretli bir okul kazanabilirmiyim mimarlık bölümü ?
Ara
Teşekkür Edenler:
(30-09-2016, Saat: 03:01)muratozturko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-09-2016, Saat: 22:44)Ebay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesela beykent 3. Siniftan baslatiyor diye biliyirum 2 sene bitme sansi nasil olur acaba bi donemde 2 proje varmi??? bilirsininz 8 mimari projeyi teslim etmeden mezun olunamiyor mimarlikta.3. Siniftan baslatip alttan ders vererek yine 4 seneyi mi bulduruyorlar acaba.keske yaz okulu ile falan 2 senede bitse dicem ama bilemiyorum

2 senede bitirme şansı hiçbir üniverstede olmuyo malesef hele mimarlıkta. Birde bir dönemde 2 proje verebilmek öyle kolay bi iş değil üstüne proje değerinde dersler gelecek imkansıza yakın yani.  sen 3 senede bitirde öp başına koy :Smile Aslında 6 proje var 2 si temel tasarım altında incik boncuk yapılan dersler onları normal projeyle alabilirsin lakin üniverste verir mi bilemem :Smile Dgs le mimarlığa geçiyosan 3 seneyi kafadan çıkar, herşey yolunda giderse son senen rahat geçecektir zaten Smile

devam zorunluluğu nasıl kıbrısta özellikle yakın doğu ünv. memurumda o sebeple soruyorum
Ara
Teşekkür Edenler:
arkadaşlar bu sene ek yerleştirme olacak mı?
Ara
Teşekkür Edenler: Samet Cansız
(05-10-2016, Saat: 01:09)Samet Cansız Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yeni yüzyıl ve nişantaşı üniversiteleri 3. sınıftan başlatıyor mu acaba ?
Birde 220 puan yaptım 63 bin sıralamam istanbulda tam ücretli bir okul kazanabilirmiyim mimarlık bölümü ?

Büyük ihtimal 3. sınıftan başlatıyo ama hangi sınıftan başlatıcağı bence önemli değil sen dgs li olduğun için alttan üstten ders alabiliyorsun zaten ve mimarlık 2 senede biteceğine ihtimal vermiyorum çünkü 8 mimari proje alacaksın 1 tanesi 1 dönem demek yaz okullarıyla ancak 3 senede bitirebiliyosun. 220 puanla kıbrıs ı düşünebilirsin, istanbulda olma ihtimali düşük

(05-10-2016, Saat: 22:00)Nuri Yorulmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar bu sene ek yerleştirme olacak mı?

Bu senede her sene olduğu gibi ek yerleştirme olacaktır.

(05-10-2016, Saat: 12:09)m.d.d Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-09-2016, Saat: 03:01)muratozturko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 senede bitirme şansı hiçbir üniverstede olmuyo malesef hele mimarlıkta. Birde bir dönemde 2 proje verebilmek öyle kolay bi iş değil üstüne proje değerinde dersler gelecek imkansıza yakın yani.  sen 3 senede bitirde öp başına koy :Smile Aslında 6 proje var 2 si temel tasarım altında incik boncuk yapılan dersler onları normal projeyle alabilirsin lakin üniverste verir mi bilemem :Smile Dgs le mimarlığa geçiyosan 3 seneyi kafadan çıkar, herşey yolunda giderse son senen rahat geçecektir zaten Smile

devam zorunluluğu nasıl kıbrısta özellikle yakın doğu ünv. memurumda o sebeple soruyorum
Devam zorunluluğu var ve çok katılar bu konuda. yakın doğuda 5. projeye kadar elle çizim istiyorlar
Ara
Teşekkür Edenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star 2016 DGS Eşit Ağırlık Sıralaması Anıl 63 71,615 31-08-2018, Saat: 00:03
Son Yorum: Siyahsmile
Star 2016 DGS Sayısal Sıralaması Anıl 66 98,018 22-09-2017, Saat: 15:48
Son Yorum: mahsure
  2016 DGS Kazananlar Listesi Anıl 24 50,731 30-07-2017, Saat: 11:59
Son Yorum: Alptigin93
  2016 DGS Ek Yerleştirmeleri Başladı! Anıl 1 4,073 04-11-2016, Saat: 00:55
Son Yorum: carmen
  DGS 2016 Bilgisayar Mühendisliği Kazananlar HakanSan 0 3,933 16-10-2016, Saat: 23:16
Son Yorum: HakanSan
  2016 DGS Yerleştirme Duyuru Linki Anıl 2 18,534 15-10-2016, Saat: 01:30
Son Yorum: Anıl
  tercih sonuçlarının aciklanmasi Cem Kagba 5 6,507 10-10-2016, Saat: 00:05
Son Yorum: elmas daban
Star 2016 DGS Sözel Sıralaması Anıl 10 17,925 08-10-2016, Saat: 00:51
Son Yorum: ibrahim
  Duyuru! 2016 DGS Tercihlerinin Alınması Anıl 0 2,893 30-09-2016, Saat: 12:22
Son Yorum: Anıl
  2016 DGS Tercih Duyurusu Anıl 1 3,388 28-09-2016, Saat: 18:37
Son Yorum: Cem Kagba

Hızlı Menü: