DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: Özel Okuldan Geçiş Hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selamün Aleyküm.

Forumda yeniyim 2 yıllık tamburslu özel okulda okuyorum. Dgsden matematik-bilgisayar bölümü ya da yazılım müh. geçiş yapmayı düşünüyorum. Okuduğum bölümden bu bölümlere geçiş var. Sorum: Özel okuldan geçenlerden ziyade devletten gelenleremi öncelik veriliyo yoksa puanamı bakılır tamamen. Diyelim ki özel okuldan gelininde puanı aynı devletten gelninde öncelik kime verilir.
2.Sorumda dgsye şimdiden çalışmaya başlayayımmı sayısaldan alınıyo istediğim bölümler.
(29-03-2017, Saat: 15:22)witValk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Selamün Aleyküm.

Forumda yeniyim 2 yıllık tamburslu özel okulda okuyorum. Dgsden matematik-bilgisayar bölümü ya da yazılım müh. geçiş yapmayı düşünüyorum. Okuduğum bölümden bu bölümlere geçiş var. Sorum: Özel okuldan geçenlerden ziyade devletten gelenleremi öncelik veriliyo yoksa puanamı bakılır tamamen. Diyelim ki özel okuldan gelininde puanı aynı devletten gelninde öncelik kime verilir.
2.Sorumda dgsye şimdiden çalışmaya başlayayımmı sayısaldan alınıyo istediğim bölümler.

Cevap verebilecek yok mu ? Big Grin
Özel ile devletin farkı yoktur. Puanı yüksek olan girer. İki kişinin puanı aynı ise bu sefer giriş sayıları, yaş vb değerlendirmelere göre klasik sınıflandırma yapılır. Özel okulun artısı veya eksisi yoktur. Şimdiden çalışmaya başlamanız sizin yararınıza olur.
Başlama zamanı o zaman saolun hocam