DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fabrikadan Mühendisliğe
Öncelikle herkese merhaba diyerek başlayayım öyküme. Şuan 23 yaşındayım. Aslında elektrikle münasebetim çok öncelere dayanıyor bundan belki 12 sene önceye o zamanlarda çok ilgimi çekiyordu saçma küçük icatlar yapıyordum ve kendimi açıkçası bir mühendis gibi hissediyordum. Ortaokul bittiğinde OKS den kötü sayılmayacak bir puan almıştım ama yaşadığım yerdeki Anadolu liselerine girmeme yetmiyordu. Ailemle ortak bir karar alıp uzağa gitmeyerek yaşadığım yerdeki Anadolu Teknik lisesinde elektrik-elektronik bölümüne yerleştim.İkinci sınıfta kaldım ve bütün hayallerim sanki suya düşmüş gibi hissetmiştim son sınıfa geldiğimde dahi içimde okuma isteği hiç bir şey kalmamıştı. Liseden mezun olup belki bir ön lisans bölümüne gidip bitirip bir işe girerim diye düşünüyordum. Nitekim de öyle oldu. mezun olduktan sonra meslek liselerine tanınan geçiş hakkıyla örgün Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı bölümüne yerleştim. Bu bölümü öyle çok çalışmayarak daha çok gezerek 2 yılda tamamladım. Doğal olarak ortalamam da düşüktü tabi ki. Okul biter bitmez hemen bir fabrikaya işe girdim .Her şey güzeldi artık kendi paramı kazanacaktım mutluydum. İşe girdiğimde ustaların azarlarıyla karşı karşıya kalmıştım ve bütün ayak işlerini ben yapıyordum. Ve düşünmüştüm benim bütün hayatım böyle mi geçecek? diye. Bir süre daha çalıştıktan sonra dayanamayacak hale geldim. Bir karar almıştım bunu ailemle paylaştım. Dgs ye çalışmak istediğimi ve mühendis olmak istediğimi söyledim onlarda olumlu cevap verince işi hemen bıraktım . Sınava hazırlanıyordum artık üzerimde çok büyük bir yük hissediyordum ya kazanamazsam ne olacaktı askere gidip kötü bir işe girip tekrar aynı şeyleri mi yaşayacaktım ? Bir şeye kalkışmıştım. Matematiğim sıfır denilecek kadar zayıftı bunu halletmem gerekiyordu . Deneme sınavlarına giriyordum bir dershanenin. ilk zamanlar çok kötü sonuçlar alıyordum bu sonuçları alınca daha çok çalışmaya hatta sabahlatmaya itmişti . Tabi zaman geçtikçe kendimdeki ilerlemeyi deneme sınavlarındaki net artışlarımı gördükçe başarmaya yakın olduğumu hissediyordum ki öylede oldu. Pamukkale Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandım. Benim için hayal denilecek yerdeyim şuan. Unutmayın hedeflerinizi siz belirlersiniz ve yine unutmayın hayallerinizi hiç bir zaman ertelemeyin çünkü hayat hayallerin üzerine kuruludur.

Sizlerde başarı öykünüzü yollamak istiyorsanız TIKLAYIN.
Ara
Teşekkür Edenler:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi