DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ben sayısalcıyım türkçe yapma zorunlulugum varmı
arkadaşlar ben sayısalcıyım türkçe yapma zorunlulugum varmı
bi arkadaş dedi türkçe yapmazlar ösym degerlendirme almıyo diye
2017 dgs seye girdim sadece sayısal yaptım degerlendirildi
2018 de sistem degişti degerlendirilmiyo dedide bilgisi olan varmı bu konuda
Ara
Teşekkür Edenler: Biribir
(23-05-2018, Saat: 13:29)ferhat tunahan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar ben sayısalcıyım türkçe yapma zorunlulugum varmı

Kılavuzu okusaydınız keşke

16. sayfa 4.3 madde

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2...052018.pdf
Ara
Teşekkür Edenler: ferhat tunahan
(23-05-2018, Saat: 13:29)ferhat tunahan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar ben sayısalcıyım türkçe yapma zorunlulugum varmı

merhabalar. 
bu sene 2018 dgs sınavında eski sistem değişti.Yapılan acıklama ve kılavuzda '' puan hesaplama'' baslıgındada yazıyor.Bolum farketmeksizin puan hesaplanması için her iki bölümden de ham 0.5 puan alınması gerekiyor.
Bu demek oluyor ki sayısalcı isen sayısala yine yukleneceksin fakat puan hesaplanması için sözelden bir kaç doğru soru yapman gerekiyor.
Ara
Teşekkür Edenler:
(24-05-2018, Saat: 10:06)nihatgokcen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

merhabalar. 
bu sene 2018 dgs sınavında eski sistem değişti.Yapılan acıklama ve kılavuzda '' puan hesaplama'' baslıgındada yazıyor.Bolum farketmeksizin puan hesaplanması için her iki bölümden de ham 0.5 puan alınması gerekiyor.
Bu demek oluyor ki sayısalcı isen sayısala yine yukleneceksin fakat puan hesaplanması için sözelden bir kaç doğru soru yapman gerekiyor.

tşk ederim kardeşimde 0,5 ham puan için 1 türkçeden net yapsam olur sanırım
Ara
Teşekkür Edenler:
olur ama bir soruyla riske etmeyin. belki yaptığınız bir soru yanlış olur. ve 0,5 net yapamazsınız
Ara
Teşekkür Edenler: ferhat tunahan
Arkadaşlar bende sözelciyim, sayısal sorularla hiç aram yok.
0,5 ham puan için kaç soru çözmem gerekiyor, doğru veya yanlış olması etki ediyor mu? Bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?
Ara
Teşekkür Edenler:
(26-05-2018, Saat: 18:54)Biribir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bende sözelciyim, sayısal sorularla hiç aram yok.
0,5 ham puan için kaç soru çözmem gerekiyor, doğru veya yanlış olması etki ediyor mu? Bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

0,5 ham pu an için 32 net gerekiyor kanka
Ara
Teşekkür Edenler:
(24-05-2018, Saat: 14:42)ferhat tunahan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-05-2018, Saat: 10:06)nihatgokcen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar. 

tşk ederim kardeşimde 0,5 ham puan için 1 türkçeden net yapsam olur sanırım

kardeşim sayısalcı isen sayısal soruların her bırı 3 puan,sözel soruların her biri 0.6 puandır.Sözelci isen sözel soruların her biri 3 puan sayısal soruların 0.6 puandır. dolayısıyla alanın dışında yapacağın tek bir doğru yada 1 net soru senın puanının hesaplanması ıcın yeterli olacaktır.
bu puanlama tablosunu kılavuzda 31.sayfada bulabilirsin.
Ara
Teşekkür Edenler:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi