Reklam
Reklam


Açıköğretim Fakültesine Dikey Geçiş Yapanların Dikkatine

 • 5.734 kez görüntülendi.
Açıköğretim Fakültesine Dikey Geçiş Yapanların Dikkatine

Anadolu üniversitesinin kendi resmi sitesinden yayınladığı duyuru şu şekilde;

“Dikey Geçiş / Lisans Tamamlama Kapsamında Kayıt Yaptıranlar için Not Birleştirme Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15/6. maddesinde; “Dikey geçiş/lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptıran öğrencinin daha önceden almış ve başarmış olduğu ilk dört yarıyıldaki dersleri için MU harf notu verilir. Mezuniyet koşullarını sağlaması halinde öğrencinin Genel Not Ortalaması önlisans programından aldığı derslerin ortalaması ile lisans eğitimi sırasında aldığı dersler üzerinden hesaplanarak Not Durum Belgesinde gösterilir.” denilmektedir.

Yukarıda açıklanan Yönetmelik hükmü gereğince, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş ya da Lisans Tamamlama kapsamında kayıt yaptırmış ve 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi sonunda mezun olabilecek öğrencilerimizin önlisans mezuniyetine ait genel not ortalaması ile lisans not ortalamasının birleştirilmesi işlemi AÖF bürolarımızdan yapılacaktır.

Not birleştirme işleminin yapılmasını isteyen öğrencilerimizin önlisans mezuniyetine ait mühürlü ve ıslak imzalı Not Durum Belgesi (Transkript) ile 23 Ocak 2015 tarihine kadar AÖF Bürosuna başvurması gerekmektedir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. zeynep diyor ki:

  slm önlisans mezunuyum dgs girip açıköğretimle sağlık yönetimini okumak böylelikle 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. gidişatım doğrumu yanlış bildiğim bir şey olabilirmi.

  1. DgsliOrg DgsliOrg diyor ki:

   evet yapabilirsiniz.

 2. ayşegl diyor ki:

  birleştirilmiş gano formasyonda geçerlimi yoksa genel not ortalaması puanımı geçerli

 3. Srlcuk diyor ki:

  Ygs ile aof isletmeyi kazandim. Dgs sinavi ile lisans tamamlamsyi kazanirsam ayni yil iki universiteye kayit olmam nedeni ile sirun yasarmiyi.

BİR YORUM YAZ

ankara lazer epilasyon